Žádostí o obnovení procesu se měl Krajský soud v Ostravě zabývat 19. dubna. „Návrh jsme vzali zpět pro tento okamžik. Bude podán v pozdější době,“ uvedla obhájkyně Jana Rejžková. Důvodem je vypracování nových dodatků ke znaleckým posudkům.

Výměny soudkyně nedosáhl

Obnovu řízení žádal Kramný a jeho matka. Rozhodovat měla soudkyně Renata Gilová. Právě její senát Kramného uznal vinným. Odsouzený muž proto namítal její podjatost a žádal jiný senát. Zabýval se tím i Ústavní soud, Kramný ale neuspěl.

Krajský soud se měl žádostí zabývat ve veřejném zasedání už v polovině března, termín se ale několikrát měnil. Naposledy bylo jednání ohlášeno na 19. dubna.

Kramný podle obžaloby v roce 2013  zavraždil v egyptském hotelu  svou manželku a dceru elektrickým proudem. Vinu popírá. Byl odsouzen na základě nepřímých důkazů.

Co se stalo?

Kramný v roce 2013 na dovolené v egyptském hotelu zavraždil svou manželku a dceru elektrickým proudem. Vinu popírá. Byl odsouzen na základě nepřímých důkazů. Těla manželky a dcery po převozu do České republiky pitvali znalci z Ústavu soudního lékařství v Ostravě, kteří došli k závěru, že oběti zemřely po zásahu elektrickým proudem.

Podle znaleckého posudku, který si dala vypracovat obhajoba, byla nejpravděpodobnější příčinou smrti otrava. Soud si proto objednal revizní posudek, který se přiklonil k zásahu elektrickým proudem.

VIDEO: Takto Kramného obhájkyně Jana Rejžková komentovala v roce 2017 rozsudek.

Fotogalerie
12 fotografií