Už jako dítě kradl a přepadal slabší. Nejprve malé školáky, z těch ale peněz moc „nevytřískal“, tak se lupič zaměřil na seniory. „Ke svým obětem měl vždy zezadu přijít a násilím se zmocnit například kabelky,“ uvedla policistka Eva Michalíková.

Pády na beton

Některé z přepadení končily často nebezpečnými pády obětí na zem. Jedna z žen po útoku sígra padala skoro dva metry dopředu, div se neuhodila hlavou o betonový blok. Jiné vytrhl mobil z ruky, když volala na tísňovou linku o pomoc.

Video
délka: 01:07.48

Dva mladíci (14 a 15) terorizovali seniorky v Ostravě. Brutálně je okrádali. PČR

„Nejstarší známé oběti je 92 let,“ řekla Michalíková. Lupič z kabelek vybíral peníze, mobily, platební karty i osobní doklady.

Hrozí mu maximálně pět let

Řádění pro kriminál zrozeného kluka už naštěstí skončilo. Krátce poté, co po něm bylo vyhlášeno celostátní pátrání, ho v tramvaji poznal a sledoval do jeho úkrytu v jednom ostravském domě policista. Ten na místo přivolal posily a mladíka zadrželi.

„Prodával jsem ty kradené věci kámošům a do zastavárny,“ přiznal lupič při výslechu. Za utržené peníze si pořizoval i pervitin. Mladík skončil ve vazbě, jako mladistvému mu hrozí nejvýše pět let basy.

Nebyl v „rajónu“ sám!

Kromě toho lotra (15) v Mariánských Horách v první polovině roku děsil lidi i další brutální a ještě mladší lupič (14). Ten například zbil školáka na zastávce kvůli mobilu, jedné ženě (55), vytrhl náušnice přímo z uší, jinou bodl nožem do stehna!

Policie ho „vyhmátla“ v jednom bytě schovaného v matraci. Vazbě se kluk kvůli věku vyhnul, byl umístěn do speciálního diagnosťáku v Janové. Podle informace Blesk.cz ale několikrát utekl i odtud.