Muž se srdcem na dlani čekal na vlak na hlavním nádraží v Ostravě-Přívoze, když k němu přišel neznámý muž a požádal ho o cigaretu. „Poškozený mu vyhověl a přidal ještě další peníze na zakoupení cigaret. Poté se dali do řeči,“ popsala policejní mluvčí Eva Michalíková.

To už ale Slováka obklopili komplicové a nabídli mu prodej značkového oblečení. Důvěřivý muž je následoval do jednoho z domů v centru Ostravy s tím, že věci mají uskladněné ve sklepě.

Video
délka: 00:52.16

Policejní mluvčí Eva Michalíková k brutální loupeži v Ostravě Policie ČR

Začalo peklo…

Další minuty už se dají popsat jako čirá hrůza. Kvarteto donutilo Slováka odevzdat telefon, osobní věci a peníze a jeden z gangsterů začal nebohého muže mlátit dřevenou tyčí.

„Poté ho měli donutit vysvléci se do naha a vyhrožovat, že pokud jim nedá více peněz, bude toho litovat,“ pokračovala Michalíková.

Aby toho nebylo málo, jeden z mužů oběti pod pohrůžkou dalšího násilí vpíchl do žíly dávku pervitinu!

Historka o tašce plné peněz

Zbídačeného muže naštěstí napadla historka, která mu pomohla se zachránit. „Vymyslel si legendu, že na vlakovém nádraží má uschovanou tašku s několika tisíci korun a novější telefon,“ popsala policistka.

U okénka úschovny v „doprovodu“ dvou ze čtveřice lupičů naznačil obsluze, že je v nesnázích. Žena v okénku mu řekla, že venku před budovou jsou strážnice. Muž na nic nečekal a sprintoval z haly za nimi, co mu síly stačily.

Už je mají, hrozí jim deset let

Pak už šlo vše v rychlém sledu. Dvojici pacholků strážnice zadržely a předaly státní policii, která má služebnu hned vedle nádraží. Druhou dvojici zadržela policie v domě, kam Slováka nalákali, a čekali tu, že se jejich komplicové vrátí s taškou plnou peněz.

Všichni muži (23, 27 34 a 37) jsou obviněni z loupeže. „Jeden z nich také z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ doplnila Eva Michalíková. Tři muži jsou ve vazbě, jeden, dosud netrestaný, na svobodě. Všem hrozí až deset let basy.

Fotogalerie
3 fotografie