Yveta M. šla 5. února před polednem ostravským sídlištěm Dubina. V momentě, kdy míjela lavičku, na které seděli dva kluci, jeden z nich na ni křikl, jestli jim nedá pětikorunu. Když mu drobné dát odmítla, zavolal mladší kluk staršího.

„To už jsem si říkala, že je zle. Byl to šok. Skočil na mě maskovaný kapucí, v očích měl děsivý výraz. Jen lítaly sprosté nadávky, a začal mě mlátit. Prohledal mi kapsy, a když našel jenom klíče, mrsknul mi je do obličeje a rozrazil mi ret,“ vzpomíná otřesená žena na útok.

Náušnice serval

Zuřivý mladík začal ženu bít do obličeje a nezůstalo jen u toho. „Najednou mi rval z uší náušnice. Byla to hrozivá bolest. Nedařilo se mu sundat pojistku, tak mi je jednoduše vyrval ven z uší,“ ukazovala Yveta reportérovi Blesk.cz jizvu.

Video
délka: 03:26.44

Yvetu M. (55) z Ostravy přepadl malý gauner (13) a strhl jí náušnice z uší. PČR a Karel Janeček

Útok prý proběhl v takové rychlosti, že si vzpomene napadená jen na rány pěstí, bolest rtu, obličeje a uší. „Syn říkal, že jsem tvrdila, že mě ten gauner i kopal, ale já si už nic nepamatuji. Jen to, že jsem držela tašku s nákupem a kabelku, ty jsem nepustila,“ uvedla.

Policisté nezletilého zločince chytili krátce po činu. Kluk stačil náušnice »střelit« do zastavárny. Ženě se po skončení vyšetřování vrátí. „Teď se bojím vyjít ven z domu. Jak to budu zvládat, nevím, sama ven určitě nikam nejdu, ani ve dne,“ dodává žena.

Nebylo to jeho první přepadení!

Stejný dětský lupič (13) přepadl už 14. ledna večer školáka (13) na zastávce tramvaje v Ostravě – Mariánských Horách. Brutálně jej zmlátil a ležícího obral o drahý mobil. Vůbec neřešil, že je zastávka plná lidí. Nikdo z nich však napadanému dítěti nepřišel na pomoc. I tehdy loupil s mladším kumpánem.

Lupiče chrání jeho nízký věk

„Policisté 3. oddělení služby kriminální policie a vyšetřování Městského ředitelství policie Ostrava prověřují trestný čin loupeže. Pachatel měl bezdůvodně napadnout poškozenou ženu a násilím jí strhnout náušnice z uší a z místa utéct. Policisté krátce po činu zajistili podezřelou osobu, se kterou provádí procesní úkony. Odcizenou věc zajistili a bude vrácena majitelce. Vzhledem k věku se nebudeme k osobě podezřelé více vyjadřovat,“ řekla policistka Pavla Jiroušková.

Zákon dětským lupičům přeje

„Policisté v podobných případech provedou veškeré procesní úkony a případ s ohledem na věk pachatelů odloží. Poznatky ze šetření ovšem zasíláme státním zástupcům, již rozhodují o opatřeních, probačním dohledu, výchovném nebo diagnostickém ústavu,“ dodala Jiroušková.

VIDEO: Mladý lotr, který serval paní Yvetě náušnice, pár týdnů před tím přepadl na zastávce školáka (13) a ukradl mu mobil.

Video
délka: 00:50.98

Dva sígři (7 a 13) napadli v Ostravě na zastávce školáka a okradli ho. PČR