Den před loňským Štědrým dnem vstoupil krátce po setmění maskovaný chlap do malého obchůdku na ostravském sídlišti. „Dej sem papírové bankovky,“ přikázal prodavačce. Odvážná žena mu ale odmítla cokoli vydat.

Video
délka: 00:24.70

Maskovaný muž chtěl po prodavačce večerky v Ostravě peníze. Nakonec odešel s nepořízenou. PČR

Rozpačité rozhodování

Záznam z kamery v obchodě ukázal, že muže odpověď prodavačky poněkud vykolejila. Při rozhodování, co dál dělat, se rozpačitě poškrábal na zádech. Po chvíli muž nakonec odešel. Celé „přepadení“ trvalo jen 20 sekund.

Žena neutrpěla žádnou újmu, peníze zůstaly na svém místě. Po muži pátrá policie. Pokud bude dopaden, může se „těšit“ na obvinění z pokusu o krádež.

Znáte muže v černém?

„Muž měl přes pusu omotaný černý zimní šál, nasazeny černé sluneční brýle a do obličeje mu zasahovala také kapuce černé bundy, která měla na přední levé straně u zipu a na zadním pravém rameni červený nápis. Muž měl tmavé kalhoty i boty,“ uvedla policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Podle policie by mohlo být charakteristickým znakem mužova chování právě ono škrábání na zádech ve chvílích rozhodování. „Kriminalisté přijmou jakékoliv informace k neznámé osobě na bezplatné lince 158,“ dodala policistka. Pachateli hrozí až dva roky vězení.