Změna v přístupu policie nastala podle serveru před několika týdny. „Ve věci podezření ze zločinu týrání svěřené osoby vztahující se k ostravskému zařízení lze aktuálně sdělit, že vyvstaly nové skutečnosti a kriminalisté v současné době realizují úkony trestního řízení,“ uvedla mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

Trestně stíhány jsou dvě pečovatelky, které působily ve Slunečnici. „Bylo zahájeno trestní stíhání dvou osob pro zločin týrání svěřené osoby,“ uvedla ostravská žalobkyně Jana Feberová, která nad případem dohlíží.

Týrání potvrdila i bývalá zaměstnankyně

Vyšetřování je na začátku. Obviněné osoby byly už podle žalobkyně vyslechnuty a vyšetřování pokračuje mimo jiné výslechy svědků.

SeznamZprávy zveřejnil před časem sérii reportáží, podle kterých část personálu ke klientům městského zařízení přistupovala nevhodně, vulgárně a ponižujícím způsobem. Reportáž vychází i z výpovědi někdejší pečovatelky, která mluvila o nevhodném a vulgárním chování části zaměstnanců ke klientům domova. Podle ní jsou staří lidé v domově uráženi a ponižováni.

Primátorův náměstek Zbyněk Pražák už dříve řekl, že nikdy nelze vyloučit, že by se v jednotlivých případech mohl personál zachovat chybně a nevhodně. Odmítl ale, že by šlo o plošný a systémový problém. Řekl, že provedená kontrola z magistrátního odboru sociálních věcí žádné závady nenalezla.

VIDEO: Přivazování proti vůli důchodce. Realita některých pečovatelských domů.

Video
délka: 00:51.88

Přivazování proti vůli důchodce. Realita některých pečovatelských domů Život 90