Vše se mělo odehrát letos v lednu. Tři dny před smrtí měl senior Václav Č. podepsat darovací smlouvu. Jeho příbuzní o tom nic nevěděli. Policisté teď zjišťují, jestli byl muž ještě při smyslech, byl totiž v posledním stádiu rakoviny, a jestli vůbec věděl, co podepisuje. „Policisté z oddělení obecné kriminality prověřují, zda v souvislosti s jednáním majitele penzionu nedošlo ke spáchání trestného činu,“ řekla policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Babiččiny peníze

Senior Václav Č. a jeho manželka se do domova nastěhovali vloni v červenci. O pět měsíců později začala mít jejich vnučka pochybnosti. Viděla na stole u babičky výpis s podivnou transakcí.

Převedla přes sto tisíc na nějaký cizí účet. Tvrdila mi, že ale nic nepřeváděla. Babička už v té době na tom byla s pamětí kvůli Alzheimerově nemoci dost špatně a byla snadno manipulovatelná. Ptala jsem se majitele penzionu, jestli o tom něco neví. Řekl mi, že babička je svéprávná a může si se svými penězi disponovat, jak chce,“ řekla podle serveru Novinky vnučka. Ta šla vše oznámit na policii. Pak se prý dozvěděla, že babiččiny peníze skončily u majitele penzionu.

Jako svědek místostarosta

Letos v lednu pak vnučka zjistila, že dědečkových 850 tisíc Kč má na kontě opět majitel penzionu. Když  šla vyzvednout auto prarodičů, zažila další překvapení. V technickém průkazu byla jako majitelka zapsána manželka zmíněného muže. U podpisu darovací smlouvy 850 tisíc Kč domovu byl v lednu jako svědek a úřední osoba místostarosta obce Zavlekov Josef Voráček.

Pán ležel v posteli. Zvedli ho a podepřeli. Něco nesrozumitelného zamumlal, pak se ukázalo, kam se má podepsat, dala se mu do ruky tužka a on se podepsal. Nepřísluší mi zkoumat, jak na tom byl pán po zdravotní stránce,“ uvedl podle Novinek Voráček.

Majitel penzionu: Sám to chtěl

Majitel domova pro seniory tvrdí, že senior si výslovně přál, aby peníze, které měl, šly do penzionu. „Nechtěl, aby kdokoliv z jeho příbuzenstva cokoliv dostal. Bohužel to už nestihl dotáhnout přes notáře. Den před podpisem darovací smlouvy mi říkal, že je na tom špatně a že neví, jak tady bude ještě dlouho. Poprosil mě, abych zařídil, že jeho peníze půjdou rovnou na náš účet. Tak jsem ho poslechl. Já jsem ho k ničemu nenutil. Byla to jeho svobodná vůle,“ uvedl pro Novinky majitel penzionu.