„Město varuje před jinými neoficiálními sbírkami a transparentními účty, které se po neštěstí začaly objevovat. Jednou se už dokonce zabývá policie. Jediná oficiální a transparentní veřejná sbírka, která je určena na pomoc zmírnění bohumínského neštěstí, je ta, kterou vyhlásil Moravskoslezský kraj," uvedla mluvčí města Lucie Balcarová.

Jedinou oficiální sbírku tento týden vyhlásil Moravskoslezský kraj. Lidé mohou do 15. září přispívat ZDE

Zatím se sešlo bezmála 300 tisíc korun. Kraj pozůstalým po obětech a zraněným pomůže také. Má v úmyslu poslat 100.000 za každého mrtvého a 50.000 za každého zraněného. Finanční pomoc ale ještě musí v září schválit zastupitelstvo.

Video
délka: 00:51.52

Rodina nejmladší oběti Honzíka V. (8) na pietním místě Michal Charbulák

Policie prošetřuje

Ve středu se měl objevit účet na jednom z facebookových profilů. Příspěvek byl ale po nějaké době smazán. „Policisté přijali informace, že by měla být založena sbírka v rozporu s právními předpisy, informace též prošetřují a zjišťují i další okolnosti,“ řekla Blesk.cz policistka Pavla Jiroušková. „V této věci budeme spolupracovat i s krajským úřadem,“ dodala.

Při sobotním požáru zemřelo 11 lidí, desítka dalších utrpěla zranění. Policisté ze žhářského útoku obvinila Zdeňka K. (54), který se přiznal a uvedl, že chtěl postrašit rodinu, se kterou měl dlouhodobé spory.<

Fotogalerie
49 fotografií