Kolem katafalku s rakví zakrytou českou vlajkou stála čestná stráž hasičů. Desítky kolegů se přišly rozloučit s legendou hasičských vyšetřovatelů. „U hasičů pracoval celých třicet let v Karviné. Patřil k nejlepším vyšetřovatelům nejen v kraji, ale v celé republice. Je to bolestná ztráta,“ řekl ředitel krajských hasičů Vladimír Vlček.

Při písni Petra Spáleného »Až mě andělé povolají k sobě« kanuly slzy po tvářích i zoceleným záchranářům.

V práci se poznal s manželkou

Ladislav pracoval u hasičů od roku 1989, tedy celých 30 let. „Lacova smrt je pro nás všechny nečekanou ranou. Byl přímočarý, impulzivní, ale bylo to vždy pro dobro věci,“ dodal Vlček.

Video
délka: 00:44.83

Pohřeb hasičského vyšetřovatele Ladislava B. (†54), který tragicky zahynul, když se s ním probořila střecha vyhořelé haly v Petřvaldě. Tomáš Ptáčník

V práci se poznal i se svou manželkou Renatou. S ní měl dva syny. Jim bude chybět nejvíce.

Co se stalo?

Hasiči byli ve středu brzy ráno povoláni k požáru haly v Petrovicích. Hašení trvalo jen několik desítek minut a ani škody se neodhadují velké. Po dohašení vstoupil na střechu prohořelé haly právě Ladislav, konstrukce nevydržela a on se propadl. Na místě zemřel.

„Tato tragická událost nám opět připomíná, jak náročnou a pro společnost nesmírně důležitou práci hasiči mají. Skončil lidský příběh, který měl ještě pár desítek let pokračovat,“ řekl po tragédii hejtman kraje Ivo Vondrák.