Zastupitelé Frýdku-Místku sice prodej pozemků kolem zchátralé budovy výměníku v centru města schválili už v prosinci minulého roku, podpis smlouvy se však oddaluje. Pod tlakem protestujících obyvatel se  nyní prodej a podpis smlouvy oddálili o další tři měsíce.

Kácení stromů a hrozný hluk

„Nová stavba zcela zastíní okolní domy v už tak husté zástavbě v centru města,“ řekl za obyvatele Petr Konůpka. „Jako místní také máme obavy, protože ve stávající budově, kterou investoři koupili, je výměník tepla a trafostanice. Můžou se zkomplikovat dodávky tepla a elektřiny.“

Místním obyvatelům také vadí, že by investoři museli vykácet vzrostlé stromy na pozemku. „Měsíců stavebních prací a ruchu se tady také lidé děsí,“ dodal Konůpka. „Navíc najít volné parkovací místo je problém v oblasti už nyní.“

Investoři mlčí

Jedním z největších problémů je nedostatek informací ze strany investorů. S tím mělo problém na včerejším jednání i mnoho zastupitelů. Proto se nakonec rozhodli pro návrh prodej odložit a dát investorům prostor, aby nejdříve své záměry vysvětlili obyvatelům Spořilova.

Primátor Michal Pobucký přitom navrhoval variantu prodej pozemků úplně zrušit a vrátit se na začátek jednání s investory. „Nebylo by od věci přemýšlet o tom, že by budovu mohlo město vykoupit a postavit na místě parkoviště a vysadit stromy,“ řekl Pobucký. Tuto variantu však většina zastupitelů nakonec nepodpořila.

Lidé to nevzdají

Vyjádření jednoho z investorů Martina Paciorka se redakci Blesk.cz nepodařilo získat. „Spojte se s mým právním zástupcem,“ prohlásil Paciorek. Ovšem kontakt a jméno právního zástupce neprozradil.

Organizátoři petice berou výsledek hlasování, jako malé vítězství. „Nevzdáváme se. Budeme pokračovat dál v našich aktivitách až do prosincového zastupitelstva,“ dodal Konůpka.

VIDEO: Chcete bydlet levně a bez přípojek? Zkuste obytné vajíčko ze Slovenska.

Video
délka: 01:58

Chcete bydlet levně a bez přípojek? Zkuste obytné vajíčko ze Slovenska youtube.com/eurocapsule