K prvnímu přepadení došlo v sobotu 11. května kolem 17. hodiny v Moravské Ostravě. Obětí se stala mladá prodavačka (20). „Muž jí hrozil užitím nože a újmou na zdraví či životě. Zmocnil se financí a z místa utekl,“ uvedla policejní mluvčí Gabriela Pokorná.

Video
délka: 00:39

Odporný zloděj ohrožuje prodavačky nožem: Kamera odhalila jeho tvář! Víte, kdo to je? PČR

Jenže peníze brzy došly, takže už za dva dny – v pondělí 13. května – se neurvalec vydal na lup znovu. A tady přitvrdil! „Další čin byl spáchán kolem 13.20 hodin v prodejně v Ostravě-Porubě. Muž nejprve předstíral zájem o zboží a vybral si oděv,“ popsala mluvčí a pokračovala:

„Jen co prodavačka (40) otevřela pokladnu, muž ji fyzicky napadl. Udeřil ji pěstí a kopl do ní.“ Sebral peníze a utekl. Celkem si z těchto dvou přepadení muž odnesl zhruba 35 tisíc korun.

„V průběhu prověřování policisté zjistili informace, které nasvědčují možné souvislosti mezi oběma skutky a nevylučují, že podezřelou je tatáž osoba,“ dodala Pokorná.

Policii pomohly kamery, které natočily nejen samotná přepadení, ale také detailní záběry možného útočníka. Pachateli hrozí trest odnětí svobody až na 10 let.

Video
délka: 00:04

Odporný zloděj ohrožuje prodavačky nožem: Kamera odhalila jeho tvář! Víte, kdo to je? PČR