Psal se 13. prosinec 1997 a Lucie slavila se svými rodiči svátek. Mamince po oslavě řekla, že navštíví známého v nemocnici a že se za dvě hodiny vrátí. To ji rodina viděla naposledy živou. Na její tělo mrtvé tělo narazil druhý den náhodný muž, který venčil psa.

„Zjistili jsme, že v den oslavy navštívila rockový klub Sklep v Mečnikovově ulici v Ostravě, kam se šla bavit se svými kamarády. V klubu byla podle svědků asi do třetí hodiny ranní,“ řekl Josef Kubánek. Tady však stopa po Lucii končí.

Jisté je jen to, že její tělo leželo 14. prosince u lesa pět metrů od méně frekventované silnice z Ostravy mezi Krmelínem a Proskovicemi. Vrah zřejmě místo dobře znal. „Příčinou smrti dívky bylo udušení z uškrcení,“ uvedl Kubánek.

Video
délka: 03:33.62

Lucii (†20) znásilnil a zavraždil: Policistům zbývají dny na vyřešení, bezcitný vrah uniká 20 let Karel Janeček

Jenže dívka před svou smrtí prožila velká muka. Bezcitný vrah ji znásilnil. Do lesa pak dovezl autem její tělo. Místo smrti totiž není shodné s místem nálezu těla nebohé dívky.

„Svědci by si mohli i dnes vzpomenout na něco, co by přivedlo policisty na stopu pachatele,“ vyzval kriminalista a dodal: „Pokud svědci dosud nesvědčili například kvůli strachu, tak už se bát nemusí, dávno nejsou trestně odpovědní. Svědectví může být i anonymní, nebudeme pátrat po jejich identitě.“

Policie doufá, že se jí podaří objasnit i tento kriminalistický pomníček. Ve čtvrtek 14. prosince ale uběhne od činu 20 let a dojde k promlčení… „Pátrat budeme i tak dál, ale pachatel už nebude trestně odpovědný,“ potvrdil Kubánek.

Fotogalerie
11 fotografií