Kvůli akutní situaci vyslalo naše operační středisko na místo lékařskou posádku ve vrtulníku. Malého chlapce jsme ošetřili, poskytli mu kyslíkovou terapii a tepelný komfort,“ uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Tím zásah pro záchranáře ještě neskončil. „Chlapce jsme poté letecky transportovali na ARO Dětské nemocnice v Brně,“ vysvětlila mluvčí jihomoravské záchranky.

V této souvislosti záchranáři důsledně varují zejména rodiče malých dětí, že pokud mají v blízkosti svého domu jakoukoliv vodní plochu, musí mít své děti neustále na očích, nebo aby k nim děti neměly samostatně přístup. „Někdy stačí i pár centimetrů vody a pár vteřin nepozornosti a může dojít k neštěstí,“ zdůraznila Bothová.

Před letní sezónou přidala i pár rad vycházejících z letité praxe záchranářů: „Nepřeceňujte své síly, nekoupejte se sami a už vůbec ne pod vlivem alkoholu. Zejména noční koupání s alkoholem je velmi nebezpečné. Není ani dobré skákat do vody, pokud nevíte, jaká je tam hloubka,“ dodala mluvčí záchranky.

VIDEO: Sebezáchrana ve vodě – základní technika.