Procházka po nábřeží Ostravice se koncem října změnila na boj o život malé Martičky. „Holčička v nestřeženou chvilku zavrávorala a spadla do koryta řeky, ve které se celá opakovaně ponořila,“ uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková.

„Samotný šok zažila jak dívenka, tak její maminka, která viděla svou topící se dcerku,“ pokračovala Michalíková.

Včasný zásah

Velkým štěstím bylo, že společný kus cesty zrovna máma s dcerkou měly s policistou Vojtěchem Kaustou, toho času mimo službu, se kterým se znaly. Ten neváhal ani sekundu.

Pro muže to byla hloubka malá, pro drobnou dívku ale málem smrtící. „Vytáhl jsem ji na břeh, sundal své oblečení a okamžitě ji zabalil do suchého, aby ještě více neprochladla. Maminka s ní pak rychle utíkala domů,“ popsal policista, který dodatečně donesl rodině i odrážedlo, které zůstalo na místě.

Ocenili ho

Maminka Martičky v slzách policistovi děkovala. Jeho čin nenechali jen tak ani nadřízení, a tak se Vojtěch Kausta, sloužící u policie čtyři roky, dočkal medaile Městského ředitelství Ostrava za významný skutek.

Ocenění si Kausta osobně převzal z rukou ředitele Antonína Řezníčka, zástupce ředitele Viléma Šponera a vedoucího obvodnho oddělení Tomáše Charváta.

VIDEO: Policistka zachránila z Vltavy seniora (77) let. Popsala, jak pro něj do vody skočila.

Video
délka: 01:23.82
Video se připravuje ...

Policistka zachránila z Vltavy seniora (77) let. Popsala, jak pro něj do vody skočila. Policie ČR

Fotogalerie
3 fotografie