„Bude se jednat o jednu z nejzelenějších staveb v Česku. Jen rozloha zelených střech bude přesahovat čtyři tisíce m2 a další dva tisíce m2 budou v parku ve vnitrobloku stavby,“ uvedl manažer projektu Jan Zeman.

První patro nebude

Dům bude navíc obklopen skálou. „Museli jsme kus lomu dotěžit, aby se do něj stavba vešla a nebyla stísněná. Stěny lomu bylo navíc potřeba očistit a zabezpečit. Příprava byla nákladná a obtížná,“ přiznal Zeman.

Aby všichni obyvatelé měli ve svých domovech dostatek světla, vyhradil projektant celé spodní patro krytým garážím, lidé tak budou bydlet až od druhého podlaží výš. Vytápění a chlazení zajistí tepelná čerpadla.

Cena podle patra

„Jedná se o systém země – voda. Připravili jsme kvůli nim 30 vrtů hlubokých 150 metrů,“ upřesnil manažer s tím, že stavba by měla být hotova do konce roku 2024. Byty jsou již v nabídce, zatím jich zájemci koupili pětinu.

Byty stojí nejen v závislosti na své rozloze, ale i na tom, jak vysoko jsou, ty výše umístěné jsou zpravidla dražší. Byty 1+kk (28 až 38 m2) stojí 3,5 až 4,3 milionu Kč, byty 2+kk (55 až 68 m2) stojí 6,8 až 7,9 milionu Kč, byty 3+kk (75 až 93 m2) stojí 9,3 až 10,4 mil. Kč a byty 4+kk (110 až 120 m2) pořídíte do 15 milionů Kč.

S výjimkou několika nejlevnějších bytů s dispozicí 1+kk mají všechny byty (včetně většiny bytů 1+kk) zajištěno parkovací stání. Byty 4+kk mají stání dvě. V bytovém domě Diorit bude k dispozici celkem 142 bytů.

VIDEO: V bývalém kamenolomu v Brně vznikne unikátní bytový dům.

Video
Video se připravuje ...

V bývalém kamenolomu v Brně vznikne unikátní bytový dům. Rezidence Diorit

Fotogalerie
16 fotografií