„Máme tady speciální skupinu ukrajinských dětí. Přihlásilo se jich šest ve věku 6 až 12 let. Jde hlavně o volnou hernu,“ uvedla mluvčí Střediska volného času (SVČ) Lužánky Kristýna Kolibová.


Děti jsou podle ní velmi aktivní. Kromě malování a hraní her je zaujala i možnost projít se po parku či vyslechnout si pohádku v rodném jazyce. Vše je pod patronací rodilých mluvčí.
Video
délka: 00:47.63
Video se připravuje ...

o ukrajinské děti se starají ve Středisku volného času v Brně. Hynek Zdeněk

„Když jsem na sociálních sítích viděla, že shánějí překladatele pro děti do Ukrajinštiny, neváhala jsem ani chvilku. Je to to nejmenší, co pro svou rodnou vlast můžu udělat,“ vysvětlila Snižana Andrusjaková (24), která se v Brně usadila již před 12 lety.


SVČ Lužánky má další tři ukrajinské děti i na příměstských táborech, kde jsou společně s českými dětmi. „Naši nabídku je možné najít na našich webových stránkách v češtině i ukrajinštině,“ dodala Kolibová.
23:23
20. 3. 2023

Zpravodajství z války na Ukrajině pro dnešek končíme, opět se přihlásíme v úterý ráno. Dobrou noc.

23:20
20. 3. 2023

Ukrajinská vojenská rozvědka GUR potvrdila, že exploze na Krymu  zničila ruské střely Kalibr. „Výbuch ve městě Džankoj (...) zničil ruské střely s plochou dráhou letu Kalibr při jejich přepravě po železnici,“ napsala bez dalších podrobností o incidentu GUR na telegramu.

23:14
20. 3. 2023

„V oblasti Džankoje pracovala protivzdušná obrana. Trosky podle předběžných údajů poškodily obytný dům a obchod,“ napsal v příspěvku telegramu Ruskem dosazený šéf správy Krymu Sergej Aksjonov. Jeden člověk je podle něj zraněný.

Kompletní online
Fotogalerie
97 fotografií