Tobias při příjezdu lékařské posádky už spontánně dýchal a měl funkční oběh. „Ale vzhledem k přetrvávající poruše vědomí a podezření na nedostatečné zásobení mozku kyslíkem po delší době topení jej bylo třeba zaintubovat a napojit na řízenou ventilaci," popsala situaci lékařka jihomoravské záchranky Sylva Havelková, která společně s kolegy Zdeňkem Hrbáčkem a Antonínem Osičkou o chlapce pečovala.

 

Slova díků i perníčky

Po provedení všech nezbytných úkonů skončil Tobias na ARO Dětské nemocnice v Brně. Rok od dramatického boje o život přišel společně s maminkou Táňou poděkovat na břeclavskou základnu svým andělům strážným. Kromě slov díků obdrželi záchranáři i zásobu domácích perníčků.

„Chtěli jsme po roce od té nešťastné události vyslovit dík za profesionální pomoc a lidský přístup celé zasahující posádce, ale také samozřejmě operátorům, kteří nám vyslali rychlou pomoc,“ vysvětlila paní Táňa, Tobiasova maminka.

„Takové osobní poděkování moc potěší, největší radostí je pro nás samozřejmě zpráva, že pacient se uzdravil. Perníčky byly moc dobré, všichni jsme si pochutnali, děkujeme,“ reagovala Sylva Havelková.

„Tobiasovi přejeme ničím nerušený návrat do běžného života, ať se mu všechno daří a ať už nemá žádné těžké dny. Jen ty radostné, které k mládí patří,“ připojila vzkaz mluvčí jihomoravské záchranky Michaela Bothová.

VIDEO: Ty to zvládneš - projekt, který učí, jak zvládnout první pomoc.

Video
délka: 01:25.45

Ty to zvládneš - projekt, který učí, jak zvládnout první pomoc Maminka.cz, Supermamy.cz/Youtube

Fotogalerie
3 fotografie