Někteří nájemníci odpoledne otevřou dveře bytů, sirky zastrčí do vypínačů a celou noc svítí a řvou při levném vínu a muzice. Chodby a sklepy se mění v parket, nálevnu, záchody i noclehárnu. Okolí čpí výkaly, zatuchlinou a fetem. Tmou lítají kromě odpadků i nadávky.

Bojí se mluvit

Místní nepracující takto terorizují ostatní obyvatele v obecním domě hrůzy ve Vranovské ulici. Největší binec je v den výplaty sociálních dávek. Ti, co chodí do práce, se nevyspí, starší se bojí i jen vystrčit nos skrze škvíru ve dveřích. Mluvit o poměrech se odváží jen v ústraní a pod slibem anonymity.

Moč a výkaly

Radnici bombardují stížnostmi lidé z celého okolí. Vedle barabizny totiž stojí škola a školka. „Sousedé si stěžují na hluk do noci, zapáchající tlející hromady odpadků, kde rejdí krysy a potkani,“ přiznal místostarosta Brna-sever David Aleš (ANO).

V činžáku zasahuje skoro denně městská policie. „Vnitřek domu je zničený. Všude lidská moč a výkaly. Stal oblíbeným místem narkomanů, všude se válejí použité stříkačky a jehly,“ potvrdil Aleš.

I kvůli neúnosným poměrům se dokonce z domu před časem vystěhovala dětská lékařka, která v ordinaci v přízemí ošetřovala i problémové rodiny.

Pomohou kamery a hlídač u vchodu

Radnice proto rozdala čtyřem nejhorším partajím výpovědi z nájmu, další vystěhování připravuje. Do společných prostor namontuje nastálo kamery. „Hned u vchodu zřídíme od ledna recepci, kde bude sloužit 24 hodin denně ostraha. Nájemníci se dostanou dovnitř jen pomocí čipu, pro každou návštěvu si bude muset každý dojít dolů do recepce,“ řekl místostarosta Aleš.

„Bomba! Konečně bude v baráku klid, a ne bordel. Někdy je to tu fakt k nevydržení,“ okomentoval rozhodnutí jeden z nájemníků, pan Balog.

VIDEO: Vyloučené lokality v Ústí nad Labem.

Video
délka: 05:24.95

Vyloučené lokality v Ústí nad Labem Nikola Forejtová