Zjistily to, až když si pro něj přišli rodiče! „Hošík se přitom při dopolední procházce jen chvíli zakoukal na prasátka v ohradě. Když se rozhlédl, všichni, i s učitelkami, byli pryč,“ řekl pro Blesk.cz strážník Jakub Ghanem.

Plačícího chlapečka  naštěstí objevila žena, procházející parkem. Když se k „sirotkovi“ ani po čtvrt hodině nehlásila ani noha, alarmovala policii. I ostřílení muži zákona  zůstali v šoku – dostali do péče maličkého chlapečka, který jim neřekl ani své jméno, a vůbec nikdo v celém Brně ho dlouhé hodiny nepostrádal!

Hodiny ho učitelky nehledaly

Vysvobození přišlo po dlouhých čtyřech hodinách, když si pro hocha do školky přišli rodiče. Teprve pak učitelky zjistily, že jim chybí!  Šok vystřídalo nevýslovné štěstí rodičů, když zjsitili, že je dítě v pořádku a čeká na policejní stanici. Hošík se ztratil před půl jedenáctou dopoledne. Školka jej začala postrádat až mezi patnáctou a šestnáctou hodinou.

Video
délka: 00:27

V brněnském parku Lužánky se ztratil chlapeček (2), učitelky ho čtyři hodiny nepostrádaly! Jiří Nováček

„Případ ztraceného klučíka prověřujeme pro podezření z trestného činu opuštění dítěte,“ řekl Blesku policista David Chaloupka. Zda je vedeno vyšetřování proti konkrétní učitelce nebo majitelce školky, policie nesdělila. „Je to velmi citlivé,“ připustil Chaloupka. V případě odsouzení hrozí viníkům až pět let vězení.

Školka mlčí

Majitelka školky se k incidentu nechce vyjadřovat. Prý jí to poradil právník. Ten rovněž odmítá s ohledem na ochranu osobnosti cokoliv sdělit. Neúspěšná byla i osobní návštěva reportéra Blesku ve školce. „Paní ředitelka tady není,“ sdělila jedna z učitelek. Telefony pak majitelka nezvedla.

Stát nemá na školku páku

Na soukromou školku z Černých Polí nemá stát žádnou páku. „Jde o soukromé zařízení na hlídání dětí. Tohle „eseróčko“ je zařízení na hlídání děti a nepatří do soustavy spravované ministerstvem školství. Nemáme proto vůči nim žádné pravomoci,“ řekl náměstek ústředního školního inspektora Ondřej Andrys.

Nezbeda z jiné školky odešel jednoduše domů

Děti se ve školkách občas na pár minut ztrácejí, jen zcela ojediněle však „nikomu nechybí“. Školní inspekce nyní vyšetřuje jinou mateřskou školu v Brně-Žabovřeskách. Bez vědomí učitelek z ní odešel domů chlapeček (3,5). Bez dozoru ušel skoro půl kilometru, přešel rušnou silnici a s bačkůrkami v ruce zazvonil u domu, kde bydlí. Ani v tomto případě klučinu nikdo nepostrádal.

VIDEO: Nedávno se ztratil chlapeček mámě v pražských Letenských sadech. Cyklista ho objevil na nábřeží Kapitána Jaroše, jak na odrážedle jede podél rušné silnice.

Video
délka: 02:01

Chlapeček se ztratil v Letenských sadech, cyklista ho objevil na nábřeží Kapitána Jaroše. Městská policie Praha