Minibus bude po Ústředním hřbitově jezdit od úterý 29. října do neděle 3. listopadu od 9 do 18 hodin. Vyjíždět bude od brány na Vídeňské po dvacetiminutových intervalech,“ shrnul hlavní fakta náměstek primátorky Petr Hladík (34, KDU – ČSL).

Cesta minibusem bude zdarma a cestující budou řidiči sami hlásit, kde na trase má řidič zastavit. „Vůz má k dispozici 16 míst k sezení a 22 ke stání. Délka trasy měří něco přes dva kilometry,“ upřesnila mluvčí brněnské radnice Zuzana Gregorová.

Jízda bude zdarma

Nárazovou službu určenou hlavně pro seniory a pro osoby se zdravotním handicapem zaplatí brněnský magistrát. Radní na to vyčlenili částku 52 tisíc korun. Formálně ji ještě musí schválit zastupitelé, kde ovšem panuje v této záležitosti shoda napříč politickým spektrem.

Ústřední hřbitov v Brně byl zřízen v roce 1883 a je po Olšanských hřbitovech v Praze druhým největším pohřebištěm v České republice. Rozkládá se na ploše 43 hektarů a pohřbeno je na něm více než 400 tisíc lidí. Dalších asi 50 tisíc bylo na něm rozptýleno.

VIDEO: Na bezpečí návštěvníků a řádný provoz hřbitova budou opět dohlížet policisté a strážníci vybavení nejmodernější technikou.

Video
délka: 00:36

Policisté a strážníci se na hlídání hřbitovů vybavili moderní technikou Hynek Zdeněk, blesk.cz