Fenka skončila v péči psího hospice spolku Dejte nám šanci v Bukovince. Jeho zakladatelka Eliška Vafková se nového přírůstku, který dostal jméno Bublina, okamžitě ujala s veškerou péčí. 

„Je otázkou, jak dlouho trávila čas venku. Každopádně v jejím trusu se objevuje převážně listí, kousky šišek a větvičky. Vypadá to, že se vyhladovělá k smrti živila tím, co našla,“ řekla Blesku.

Dva měsíce čekání

Pátrání, zda se Bublina jen někomu nezaběhla, skončilo bez výsledku. „I tak dodržujeme zákonnou lhůtu dvou měsíců, kdy má možnost přihlásit se majitel," upozornila Vafková.

Stav fenky se dal označit za děsivý. Zhubla na polovinu váhy, otlaky na tlapkách, na pravém oku šedý zákal a vřed, zatvrdlé břicho, špatný stav kůže a srsti. Očividně bojácná, krčící se před dotekem lidské ruky. Vyšetření u veterináře naštěstí neodhalilo s výjimkou vředu na rohovce pravého oka závažné zdravotní problémy.  

Pozorování chování Bubliny ale podle Elišky Vafkové naznačuje nepříjemnou pravdu. Fenka zřejmě není ztraceným domácím mazlíčkem, pravděpodobnější je to, že u svého „chovatele“ prožila peklo.

Video
délka: 01:25.15

Lidská bezcitnost: Bublinu ponechali svému osudu v lese, fenku zachránili výletníci spolek Dejte nám šanci

Bublina se bojí lidí

„Hygienické návyky nula. Bojí se lidí. Jak k nám přijde někdo cizí, utíká se schovat do rohu dvora, ke dveřím do karantény, kde se cítí bezpečná. Reaguje strachem na prudké pohyby, na snahu jí pohladit, na zvýšení hlasu, hluk, zvuky. Nezná absolutně hračky, bojí se jich. Krčí se před dětmi i jinými psy,“ popisuje Eliška Vafková reakce očividně těžce zkoušeného psího nalezence.

Mírný pokrok v několikatýdenní nepřetržité péči ale dává naději, že existuje šance znovu získat její důvěru. „Nafixovala se na mě, vítá mě, oblizuje, mazlí se se mnou. S jinými lidmi to takto zatím nemá. Opravdu možná žila někde bůhvíjak, třeba se jí nedařilo zabřeznout, třeba je to nechtěné dědictví. Kdo ví, ale přestávám věřit, že žila někde v lásce a milovaná,“ míní vedoucí psího hospice.

I proto Bublina zatím zůstává v péči zařízení, případná adopce je spíše během na dlouhou trať.

Chcete podpořit spolek a Bublinu?

Bublinu lze podpořit materiálně (konzervy Grand Carno a BARF) nebo finančně na transparentním účtu 2901155228/2010. Další informace ZDE