Pondělí 25. září 2023
Svátek slaví Zlata, zítra Andrea
Oblačno 20°C

Podmínka nebo pokuta nestačí: Tyrani patří za mříže, tvrdí Pospíšil. Chce pro ně až 8 let

Autor: Nikola Forejtová - 
27. února 2019
05:30

Průlomový trest udělila letos v lednu česká justice za týrání zvířat. Děčínská soudkyně Vladimíra Kodatová poslala Ondřeje Hována na 21 měsíců za mříže za neskutečně brutální týrání psa Ronyho. „Jsem hrozně rád, že čeští soudci začali uvažovat o trestech nepodmíněných. Takto opravdu můžeme část pachatelů odradit,“ řekl v pořadu Blesku Epicentrum europoslanec a předseda TOP 09 Jiří Pospíšil, spoluautor novely trestního zákona, která zpřísňuje nejen tresty za týrání, ale nově chce trestat i takzvané množírny. Podle Pospíšila jsou mimořádně důležité i projekty, jako jsou Blesk Tlapky, které na týrání upozorňují, odhalují množírny a tlačí na úřady, aby týrání zvířat řešily.

V Česku se pomalu ale jistě zvyšují tresty za kruté zacházení se zvířaty. „Rozsudek, co vynesla soudkyně v Děčíně, je mimořádně důležitý, do této doby odcházeli tyrani od soudu jen s podmíněným trestem a mohli týrat dál,“ vyjádřil se v pořadu Epicentrum europoslanec Pospíšil.

Rozsudek vyvolal pozitivní ohlas téměř u celé veřejnosti. Za týrání psa Ronyho má jít jeho původní majitel „bručet“ na celých 21 měsíců. Rozsudek není pravomocný, Hován se odvolal a případ míří ještě k ústeckému krajskému soudu. A tresty za týrání by se měly zpřísnit zákonem. Nově by lidské zrůdy neodcházely od soudů s podmínkami, ale za své brutální chování by si odseděly alespoň rok za mřížemi.

„Prozatím si tyrani zvířat se svým rozsudkem nic nedělali. Já jsem pro to, aby se jim tresty za opakující se případy týrání navyšovaly a navíc jim byl dočasně zakázán chov zvířat,“ říká Pospíšil. Tresty by se tak mohly pohybovat od jednoho roku až k mimořádnému trestu osmi let za mřížemi. Novela prošla ve Sněmovně prvním čtením.

Video  „Podmínka nebo peněžitý trest jsou málo,“ podle Pospíšila je třeba pachatele od týrání zvířat odradit.  - Blesk TV
Video se připravuje ...

Tlapky zastavují množírny

Česko je navíc v posledních letech rájem množíren. „Ilegální obchody koťat a štěňat u nás kvetou. Nejsou totiž stále právně ošetřené. Do zahraničí se dostává tisíce kusů zvířat, které jsou prodávány za horentní sumy a navíc jsou převáženy v otřesných podmínkách,“ zuří Pospíšil. Doufá tak, že se i díky projektům, jako jsou Blesk Tlapky, dostane problém týrání do širší veřejnosti, ale i do justice.

„Je skvělé, co Blesk pro zvířata dělá, sami víte, jak to teď v Česku je. Díky bohu za to, že se tomu média věnují,“ pochválil práci redaktorů Blesku Pospíšil. 

0707 ( 1. března 2019 12:20 )

podmínky jako výchovné tresty??? Dementní zaměstnanci soudů včetně státních zástupců jsou pro smích hlavně jsou pro smích ONI jako státní orgány, které ODMÍTÁM platit ze svých daní!!!!!!!!!! Raději půjdu a takové lidské úchylné zrůdě vykopu zuby............ aby si to také vyzkoušela, proč by měli trpět nevinná zvířata?

Jill Anderson ( 27. února 2019 18:10 )

Doporučuji nejlepší lék na hubnutí, pomohl mi > > > > > www.Takeslim.Com

deratizater ( 27. února 2019 16:17 )

Týrat zvířata je prasárna ale týrat občany lichvou a exekucemí v obludném měřítku je asi Košer.Občana který spí hladový pod mostem tak má nějaké pejsky ne háku.Dal by si jednoho přebytečného k večeři aby taky nezhebnul hlady

turbina ( 27. února 2019 15:41 )

Soudruzi Zemanoprdi a Burešprdi, musím uznat že jste primitivní, vygumované a negramotné howada , to ještě používám slušné výrazy.

karlos107 ( 27. února 2019 14:01 )

Tento penis už měl za těma mřížema dávno být !!!!!!!!!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud