Hollan neuspěl v primárních volbách strany na prvních sedm míst kandidátky. „Na první až sedmé pozici s jistotou nebude ani Matěj Hollan, ani Hanka Kašpaříková. O ostatních pozicích se bude rozhodovat v následujících dnech,“ uvedl brněnský předseda Pirátů a lídr kandidátky Tomáš Koláčný.

Hollan zatím neví, jaké budou další kroky Žít Brno a zda se bude o další místa ucházet. Jeho snahou je zachování sociálních projektů, které Žít Brno nastartovalo. Nevyloučil ale ani to, že by nekandidoval.

Žít Brno mělo před čtyřmi lety kandidátku s podporou Pirátů, dohromady získali sedm mandátů mezi 55 zastupiteli Brna. Nyní budou mít kandidátku Piráti a lidé z okolí Žít Brno se na ni mohou hlásit stejně jako ostatní mimostraničtí zájemci.

 

V pátek členská základna brněnské pirátské organizace rozhodla, že lídrem bude brněnský radní Koláčný. O post se ucházela i zastupitelka Hana Kašpaříková (za Žít Brno), ale neuspěla. Podporu nezískala stejně jako Hollan ani v primárních volbách na přední místa. Rozhodovala opět členská základna brněnské organizace.

Za Žít Brno se do první sedmičky kandidátky dostal pouze uvolněný zastupitel Martin Freund, který má na starosti projekty sociálního začleňování.

Někdejší aktivista a nynější politik Matěj Hollan vzbuzuje emoce celé volební období. Za jeho působení na radnici začaly sociální projekty, které mají za cíl ukončit bezdomovectví v Brně, víc peněz jde i do kultury. Výtky ale vyvolala jeho jízda načerno v MHD, v poslední době sklízel kritiku koaličního hnutí ANO za to, jak vedl oblast dopravy. Od dubna proto tento resort přejde pod správu náměstka Richarda Mrázka (ANO), který se o něj staral už v minulosti.

VIDEO: Matěj Hollan o odvolání z postu náměstka dopravy.

Video
délka: 01:30

Matěj Hollan o odvolání z postu náměstka dopravy. Jiří Nováček