Hollan totiž v reakci pro Blesk naznačil, že za policejním vyšetřováním své osoby vidí politické odpůrce. „Je to zhruba dvanácté trestní oznámení, co na mne podávají moji političtí protivníci, jako Michal Hašek či hazardní mafiáni. Policie zatím vše uzavřela stejně, že k ničemu nedošlo,“ uvedl Hollan.

Tucet trestních stíhání? Rekord jako Brno!

Reakce na sebe nedala dlouho čekat. A byla pořádně peprná. „Že je Matěj Hollan hovado, už vím dlouho a nejsem sám. Že je prolhané hovado, dokázal svými dnešními výroky. Zatím jsem na něj totiž trestní oznámení nepodal,“ řekl Hašek Blesk.cz.

A svého bývalého politického protivníka současný advokát Hašek rozhodně nešetřil. „Zajímavý je i jeho výrok o dvanácti trestních oznámeních na něj. To bude v Brně zřejmě mezi politiky rekord,“ říká bývalý hejtman.

Pro brněnského náměstka primátora pro dopravu má po ruce i doporučení. „Pokud je z trestních oznámení Matěj Hollan frustrován, jistě se odreaguje třeba při svých sado-maso hrátkách na Ukrajině. A kdyby se tam nějaký čas zdržel, třeba to pomůže plynulosti brněnské dopravy,“ uzavřel Hašek.

Sám Hollan předpokládá, že trestní oznámení bude s policisty řešit po Vánocích. „Pokud bude chtít policie vysvětlení, rád jí ho podám, nemám s tím problém. Své jsem k tomu ostatně již dříve řekl,“ dodal k případu, který jako první otevřel deník Blesk.

Co se stalo?

Hollan měl podle trestního oznámení kromě jiného zneužít služebního auta k soukromým jízdám za přítelkyní či kamarády. Kontrolní výbor magistrátu, z jehož zjištění podání vychází, napočítal již dříve 24 sporných jízd, při kterých například ujelo služební auto v době Hollanovy dovolené 2545 km.

Oznámení pracuje i se 79 vykázanými služebními jízdami do Prahy. Náměstek Hollan navíc nevlastní řidičský průkaz, po celou dobu jeho „služebních cest“ mu měl být podle trestního oznámení k dispozici i řidič, zaměstnanec magistrátu.

Advokátní kancelář navrhuje Hollana stíhat mimo jiné pro přečin zneužití pravomoci veřejného činitele a přečin neoprávněného užívání cizí věci. Detektivové si podle informací deníku Blesk již na magistrát přišli vyzvednout dokumenty týkající se provozu služebních automobilů.

VIDEO: Poslechněte si rozhovor s Michalem Haškem o jeho kariéře v politice.

Video
délka: 01:07.80

Michal Hašek ve studiu Jakub Veinlich, Lukáš Červený

Fotogalerie
13 fotografií