„Coru zujala ledová pokrývka bazénu, lámání ledu tlapami si užívala. A vzala si k tomu i pár oblíbených hraček,“ řekl mluvčí zařízení Michal Vaňáč.

V nejbližší době ale pětinásobná matka zamíří do odstavného výběhu, dělníci totiž začnou bazén rozšiřovat a prohlubovat. Je to jedna z podmínek pro soužití s novým nápadníkem. Kdy se s ním Cora setká, zůstává tajemstvím. „Jednání probíhají, ale termín si zatím necháme pro sebe. Nechte se překvapit,“ dodal mluvčí.

Video
délka: 04:18.93

Medvědice Cora si krátí čas zábavou u ledu Zoo Brno

Zasloužila matka

Lední medvědice Cora se narodila v roce 1998, do Brna přijela v březnu 2000 z Petrohradu. Je pětinásobnou matkou, v letech 2007 až 2015 porodila samečky Billa, Toma a Nanuka a samičky Kometu a Noriu. 

Dočká se i Kamčatka

Podobně jako u lední medvědice Cory řeší brněnská zoo i fakt, že u medvědů kamčatských osiřela medvědice Kamčatka. Jejího partnera Jelizara museli kvůli jeho špatnému zdravotnímu stavu loni utratit. „Letos očekáváme také příjezd dalších lachtanů medvědích, to by mělo být, pokud vše půjde dobře, v první polovině roku," prozradil Vaňáč.

Na Mniší hoře už několik let chovají jednoho samce, zoologická zahrada má tudíž zájem o samici. Podle mluvčího je ale problém s dostupností, lachtany medvědí mohou získat buď z jedné zoo v Rusku či v Německu. Pravděpodobnější je druhá varianta, z Německa by ale mohli přijít jen samci.