Zásadní změna výběhu od jeho vzniku v roce 1959 má jednoduchý důvod. Expozice už nevyhovuje a neposkytuje zvířatům dostatečný životní prostor.

„Chybí také plochy s vhodnějším povrchem pro pohyb medvědů. Chůze po tvrdém povrchu přispívá u těchto šelem ke kloubním problémům. Nová část tedy bude mít travnatý povrch,“ uvedla mluvčí zoo Věra Müllerová. Nový výběh má být hotový v listopadu. Celkové náklady činí 11,5 milionu korun.

Mezi starou a novou částí bude kromě průchodu pro zvířata i oddělovací prostor v podobě drátěných přepouštěcích klecí se zastřešením. Ty poslouží také coby prostor pro veterinární ošetření zvířat.

Video
Video se připravuje ...

Medvědice Cora si krátí čas zábavou u ledu Zoo Brno

Lední medvědi se na Mniší hoře objevili poprvé v roce 1964. Samice Cora ve svém výběhu osiřela, vzhledem k jejímu vysokému věku tak jsou úpravy přípravou pro přijetí budoucí generace ledních medvědů.

„Zoo Brno má do budoucna v plánu pokračovat v chovu těchto ikonických zvířat. S chovem samozřejmě úzce souvisí i zvýšení jejich počtu,“ potvrdila mluvčí.

Legenda Cora

Cora se narodila v listopadu 1998 a do Zoo Brno dorazila o dva roky později. Od té doby vychovala na Mniší hoře celkem pět medvíďat, které teď dělají radost návštěvníkům zoologických zahrad po celé Evropě. Po úhynu samce Umcy v roce 2017 osiřela. Zoologická zahrada zpočátku plánovala najít jí znovu partnera, vzhledem k vyššímu věku na tento záměr nakonec rezignovala.

Fotogalerie
11 fotografií