Psí den na Moravě chce i pomáhat. „Město se rozhodlo nejen pro jeho obyvatele, ale i pro všechny hosty zařídit zdarma čipování  pejsků,“ nastínil starosta Lanžhota Ladislav Straka. Odborníci navíc prozradí, jakou první pomoc poskytnout, když se pes přehřeje, otráví nebo zraní.

Den D: čtvrtá červnová sobota!

Čtvrtá červnová sobota tedy je rozhodně datum, které se už teď vyplatí poznamenat do diáře. V prostorách lanžhotského fotbalového hřiště Na Šlajsi začne v 10 hodin dechberoucí program.

Pejsci si budou moci vyzkoušet dostih na 50 metrů, zúčastní se soutěže o Moravského psího šikulu, kde budou s majiteli obcházet stanoviště a plnit zábavné úkoly, nebo se zúčastní skoku do výšky na speciálně vyrobené překážce.

V Lanžhotě si budete moci pořídit i nového pejska

Zaujala vás událost, ale nemáte pejska? To vůbec nevadí. Moravský psí den dá šanci i pejskům bez domova. Proto se na této akci bude prezentovat několik lokálních útulků se svými svěřenci.

„Zkuste dorazit, a kdo ví, třeba tady najdete nového parťáka. A pokud pejska máte nebo o něm neuvažujete, tak to vůbec nevadí. Útulkům můžete pomoci i jinak. Během celého dne si budete moci koupit lístky do tomboly o zajímavé ceny. Vybraná částka se pak rozdělí mezi útulky,“ prozradil spoluorganizátor akce Jan Hájek.

Zároveň bude v objektu sběrné místo, kam lze během celého dne nosit všechno, co by pejskům zlepšilo jejich pobyt v útulku.

Psí salon i cukrárna

V prostorách fotbalového hřiště bude také množství stánků věnujících se psí tématice-krmiva, pamlsky, hračky, oblečení, psí salon, psí cukrárna, psí koučové, zkrátka všechno pro vašeho čtyřnohého parťáka.

„A paničky a páníčci, nebojte se, i o vás bude dobře postaráno. Naučíte se, jak svému hafanovi vlastnoručně vyrobit přetahovadlo a můžete se podívat na ukázku psích sportů. Kromě dobrého jídla a pití si budete moci z Moravského psího dne odnést fotografie se svým pejskem a rodinou domů z nejmodernějšího fotokoutku,“ lákají do Lanžhota pořadatelé.

Své umění ukážou i policejní psovodi a pro nejmenší návštěvníky bude připraveno malování na obličej nebo skákací hrad.

Bojová plemena předvedou Staff Bull show

Během dne vystoupí i zpěvák, lanžhotský rodák Jiří Zonyga, parta muzikantů a herců v čele s Michaelou Sejnovou zazpívají největší hity z muzikálu Děti ráje a určitě potkáte další známé osobnosti, které pomohou s představením psů k adopci.

Akci bude provázet sympatická herečka a milovnice pejsků Jana Stryková. Po jejím boku se objeví kynolog a trenér Daniel Žďárský, který na místě uspořádá Staff Bull show a představí, jak hodná a učenlivá jsou bojová plemena.

Více o programu najdete ZDE

VIDEO: Podívejte se na agility border kolie.

Video
délka: 01:11

Podívejte se na agility border kolie! Youtube/BPŽ/Fox Sports