„Večerem 16. srpna kino slavnostně ukončíme. Kromě projekce nás čeká i koncert. Před filmem potěší naše uši Vít Šujan,“ láká Eva Machovská z Děnického domu. Letní kino na Dělňáku v Židenicích stojí 60 korun a funguje jednou týdně ve čtvrtek.

Filmy na hradě Špilberk jsou vhodné i pro děti

Kino na Špilberku láká svou lokací na hradě s výhledem na Brno a zaměřuje se i na rodiny s dětmi. „Zařazujeme také filmy pro děti, které si užijí návštěvu kina. Produkce mají díky nim speciální atmosféru,“ myslí si PR Oldřich Vojáček.

Vstupné stojí 90 Korun a poslední promítání bude prvního září. „Letos místo klasické konstrukce jsme pověsili plátno na střechu a lehoučce jsme posílili zvuk, abychom nabídli divákům kompletní zážitek,“ upřesňuje novinky Vojáček.

Sommerkino přinese snímek s Diane Kruger

Netradiční německojazyčné Sommerkino promítá na nádvoří radnice Brno-střed už třetím rokem. „Upozornila bych na nepříliš známý titul Freistatt, který zachycuje dospívání čtrnáctiletého Wolfganga v církevním ústavu v 60. letech minulého století,“ říká produkční Kristýna Malíková.

Jedním z promítaných filmů bude i oceněný snímek Odnikud. Za ztvárnění hlavní role Katji v tomto filmu získala Diane Kruger na festivalu v Cannes Palmu pro nejlepší herečku. „Jedná se o poslední film německého režiséra tureckého původu Fatiha Akina,“ upřesňuje produkční.

Vstupné na německojazyčné filmy je pouze 50 korun. „Das Sommerkino je organizováno ve spolupráci s Goethe Institutem. Díky této organizaci, která zajišťuje práva k daným filmům, můžeme mít na projekce snížené vstupné,“ vysvětluje Malíková.

 

Letňák na Dominikánské

V letním kině Brno střed na radnici na ulici Dominikánská lze shlédnout i „klasické“ české a anglicko-jazyčné filmy, a to do 31. srpna 2018. „Letní kino Brno-střed je v provozu od roku 2015 a vstupné na běžné produkce stojí 90 Korun,“ informuje produkční.

Třikrát týdně do letňáku kina Scala

Scalní letňák na nádvoří Místodržitelského paláce promítá třikrát týdně – v úterý, čtvrtek a v sobotu. „Nejvíc záleží na počasí, z minulých let máme odzkoušeno, že když je krásně a teplo, tak přijde nejvíc lidí,“ tvrdí mluvčí kina Eva Petláková.

Scala se nebojí zařadit do programu i náročnější snímky. „Letos budeme v srpnu promítat filmy, které přijdou z festivalu v Karlových Varech – Tísňové volání, Studená válka a Mama Brazil,“  láká na netradiční snímky Petláková.

Dánský thriller - nejlepší film festivalu Sundance

Polský film Studená válka je příběhem lásky zpěvačky a skladatele v období stalinského Polska. Mama Brazil vypráví o „typické“ rodině z latinské Ameriky a dánský thriller Tísňové volání získal na festivalu Sundance Cenu diváků za nejlepší zahraniční film. „Tyto snímky, věříme, budou populární,“ myslí si mluvčí.

„Osobně bych pozvala na snímek Léto, který nadchne silnou atmosférou a nábojem. Je to film o rockerech z Leningradu v 80. letech, nejen o hudbě, ale i o životě a vztazích v šedé době komunistického umolousaného Sovětského svazu,“ říká mluvčí.

Poslední promítání v Brně bude první zářijový den

Kromě běžné distribuce a karlovarských filmů uvádíme tři snímky ve spolupráci s Moravskou galerií jako doprovodný program k Bienále Brno. Jsou to snímky Protektor, Kouř a Vratné lahve,“ upřesňuje Petláková a dodává, že poslední promítání kina bude 1. září.

Letní kino ve dvoře Městského divadla bude promítat také do 1. září, kdy uvede známý snímek MAMMA MIA! v hlavní roli s Meryl Streepovou. Kino je brněnským seniorem mezi letňáky. „Tento rok promítáme již poosmé,“ potvrzuje stáří biografu manažerka Andrea Grunová.

Když prší, ve dvoře Městského divadla nezmoknete

Unikátem tohoto kina je, že se jedná se vlastně o jakousi kino-restauraci pod širým nebem, kde se při sledování filmu běžně obsluhuje a konzumuje. „Každoročně se snažíme koncept vylepšit. Hlavně ve službách hostům, aby se cítili co nejlépe,“ říká manažerka.

Brňáci oceňují především možnost film sledovat ze zastřešené terasy, když prší. Letos organizátoři připravili více než 60 filmů. Vstupné je 99 korun a pětikoruna z každé vstupenky je věnována na konto charitativní organizace Velvet Smile.