Čokoládová s kandovaným pomerančem či borůvkami, rakytníková, zmrzlina z datlí, meruňka s meduňkou, grepová, zmrzlina s thajskou bazalkou, mojitová, to je jen krátký výčet toho, co je každý den k mání. Ryze veganské zmrzliny mají zprvu nezvyklou chuť, spousta mlsounů ale přiznává, že si je zamilovala a věrně se vracejí. Kopeček do kornoutku či kelímku přijde na 30 korun.

„Božská zmrzlina, to fakt sedí. Třeba spojení grepu s bylinkama, tomu se prostě nedá odolat,“ svěřila se Blesku například paní Pavla (34) s dcerou Veronikou. Bydlí na Královéhradecku, ale v Brně zamířily na Zelný trh neomylně. Dostaly, jak jinak, zaručený tip od přátel.

Video
délka: 00:26.64

Reakce a zájem Brňanů i návštěvníků města o Božský kopeček jsou pozitivní. I když vesměs přiznávají, že si mlsoun musí na neobvyklou chuť veganských zmrzlin nejprve zvyknout. Zdeněk Matyáš

Zázemí mají nepřehlédnutelná retro autíčka v cukrárně Tutti Frutti. Majitel, který vsadil na neotřelou zmrzlinovou kartu před dvěma lety, udělal dobře. Dnes je Božský kopeček v jihomoravské metropoli v záplavě konkurence nepřehlédnutelný.
Fotogalerie
12 fotografií