Konvoj bude vyjíždět z Nosislavi přibližně v 9 hodin ráno. Pojede přes Velké Němčice, Hustopeče, Starovičky, Velké Pavlovice, Trkmanský Dvůr, Velké Bílovice, Moravský Žižkov, Prušánky, Hodonín, Dubňany, Milotice, Ratíškovice a Pánov. Cestu ukončí v odpoledních hodinách u Sudoměřic.

Náklad má šířku šest metrů, výšku přes sedm metrů a délku přes 30 metrů. Počítejte prosím proto s možným omezením provozu na výše uvedené trase,“ upozornil mluvčí policie David Chaloupka.

VIDEO: Nadměrný náklad pojede v pátek přes jihomoravské silnice. První část konvoje projela úsekem už ve středu 18. září.

Video
délka: 00:46

Dopravu na jihomoravských silnicích zbrzdí nadměrný náklad Policie ČR

Mnohé úseky budou dočasně úplně uzavřeny. Pomalu jedoucí konvoj totiž pojede doslova od krajnice po krajnici. Další komplikace policisté očekávají na kruhových průjezdech a ve složitějších křižovatkách. Někde bude dokonce nutné dočasně demontovat a znovu osadit dopravní značení.

„V Hodoníně očekávejte zdržení v místech mimoúrovňového křížení ulice Brněnská se silnicí I/55, kde pojede konvoj v protisměru. Respektujte prosím pokyny policistů,“ dodal mluvčí.