Naděje na dodržení harmonogramu zhasly ve středu před polednem u Kunštátu. Sněhový příval znemožnil soupravám s nákladem pokračovat v jízdě. „Měli jsme dorazit do Poličky, v neděli nakládat v přístavu v Mělníce. Jenže počasí neporučíte,“ posteskl si šéf přepravy a řidič Pavel Švarc z přepravní firmy Dan-Czech Specialtransport

Nadměrný náklad přitom kvůli rozmarům počasí uvázl na Blanensku už v prosinci, obě soupravy stály celý měsíc na okraji Sloupu. Firmě z Mělníka následně propadla povolení pro průjezd regionem, úřední kolečko tak podstoupila znovu.

„Jezdím s podobným nákladem už 16 let, ale takovou lapálii jako na Blanensku jsem nezažil,“ podotkl Švarc. Náklad váží 137 tun, soupravy jsou dlouhé 24 metrů.

Transport sledují doprovodná vozidla. Celkem přepravu zajišťuje osm řidičů. Společnost z Mělníka koordinovala obtížný přesun po okresních cestách s policií, Správou a údržbou silnic a obecními úřady. V obcích na trase převozu musela společnost E.ON na několik hodin odpojit elektrický proud.

Nadměrný náklad vyrazil na Blanensko z Přerova. Jeho cílem je přístav v Mělníku. Odtud mají dva železné válce putovat do Dubaje ve Spojených arabských emirátech.

Fotogalerie
4 fotografie