Českem projíždí obří nadměrný náklad: Kus mlýna míří do Chile

Autor: Jan Doležal, Jitka Pecharová, shp - 
9. srpna 2012
17:18

Českem projíždí kolona s obřím ocelovým pláštěm mlýna pro chilské doly. Pět metrů vysoký kolos, který sahal přes dva jízdní pruhy, mířil z přerovských strojíren do přístavu v Mělníku.

Souprava s nákladem na podvalníku vyrazila z Přerova v úterý. Transport probíhal převážně v noci a přes den se parkovalo na odstavných plochách. „Nebylo to jednoduché, protože se musely například řešit uzavírky, kterých je o prázdninách nejvíc,“ konstatoval technik přepravní firmy APB Plzeň Tomáš Reichelt.

 

Video Průjezd nadrozměrného nákladu z Přerova na Mělník - Blesk - Jitka Pecharová

Přípravy trvaly půl roku

Plášť mlýnu byl podle přepravců nejširším nákladem, který za posledních sedm let převáželi. Přípravy složitého transportu trvaly půl roku a dva měsíce zabralo vyřízení potřebných dokumentů včetně vytyčení trasy.

Do mělnického přístavu obří kolos dorazí dnes časně ráno. Při vjezdu do areálu sice vyvrátil vrata, ale pak už to šlo ráz na ráz. Krátce před jednou odpoledne řidič najel s nákladem pod jeřáb, který unese přes 300 tun. „Přeložíme mlýn na říční loď, která je široká 8,68 metru. Bude to na knop,“ řekl Blesku šéf zahraničního rejdařství společnosti České přístavy Stanislav Tlustoš.

Jakmile zítra dorazí do Mělníka další dva díly mlýna, okamžitě je naloží na loď a celý náklad vypluje do Hamburku, kde by loď měla být za osm dní. Tam bude následovat překládka na zaoceánskou loď a cesta do Jižní Ameriky.

 

husqarnowicz ( 9. srpna 2012 20:09 )

Že by kompenzace za ukradené protokolární pero?

kobyla1 ( 9. srpna 2012 19:45 )

siroky11 ( 9. srpna 2012 18:34 )

my tady v tom Hnojákově meleme z posledního, aby mohli mlet ostatní. Tam se jim asi daří - nemají tam ODS

kobyla1 ( 9. srpna 2012 17:41 )

Jo v Chile mají co mlít....to my už meleme jen hubou

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud