Mateřská školka bude v ulici Sýpka v městské části Brno-sever a vzniknou tam tři třídy se 75 místy. Nová školka nahradí starou, která byla v roce 2011 kvůli havarijnímu stavu statiky uzavřena. Většinu nákladů pokryje dotace z Evropské unie a práce by měly být hotové příští rok. Město tak pokračuje ve zvyšování kapacit školek.

Ukázalo se, že by nebylo efektivní opravovat původní budovu. Proto se její skelet zbourá a postaví se novostavba se třemi třídami. Koncem listopadu chceme vybrat zhotovitele a od září příštího roku mít novou kapacitu,“ uvedl primátorův náměstek Petr Hladík.

Radní nyní schválili zadání výběrového řízení na firmu, která práce provede. Práce mají zahrnovat zbourání starého objektu a vybudování nového, včetně nové kanalizace a přívodu vody. „Původní se totiž nedá použít. Navíc je to ve svahu a přívod vody je docela dlouhý. Proto jsou náklady takové,“ řekl Hladík.

Školka bude dvoupodlažní, v budově bude spolu s třídami i kancelářské a sociální zázemí a kuchyně. „Zrevitalizujeme i zahradu. Ve výběrovém řízení budeme brát ohled nejen na nabídnutou cenu, ale i na rychlost, se kterou bude zhotovitel schopen stavbu dokončit,“ doplnil primátorův náměstek Richard Mrázek.

Brno spravuje zhruba 140 mateřských škol, které navštěvuje na 11 500 dětí. Město v posledních letech kapacity ve školkách navyšuje. Místo by měly najít kromě starších dětí i děti tříleté, jejichž rodiče měli v minulosti problémy s nalezením místa.