„Tradičně nejsilněji byla zastoupena kategorie stavby občanské vybavenosti, dále vodohospodářské a ekologické stavby nebo dopravní a inženýrské stavby,“ uvedl krajský manažer svazu Zdeněk Kotol.

Mezi stavbami občanské vybavenosti kralovaly dvě realizace – vedle archeoparku ještě budova Středoevropského technologického institutu CEITEC v Brně. Archeopark v Pavlově moderním způsobem přibližuje život a kulturu lovců mamutů. Loni si jej prohlédlo 45 000 lidí.

Z bytových staveb porotu nejvíce zaujal rezidenční areál Campus v brněnských Bohunicích, který se postupně rozrůstá. Z průmyslových staveb to je administrativní a výrobní objekt společnosti PYROTEK v Blansku, z dopravních staveb pak rekonstrukce mostu na trati Hohenau - Přerov.

Ocenění dostala i rekonstrukce budovy brněnských vodáren v Pisárkách a stavba kanalizace a čistírny odpadních vod Šaratice, Zbýšov, Hostěrádky - Rešov. V 15. ročníku soutěže, kterou vyhlašuje jihomoravský Svaz podnikatelů ve stavebnictví, bylo přihlášeno celkem 39 staveb v sedmi kategoriích.

VIDEO: Podívejte se na první dům, který postavili pomocí mobilní 3D tiskárny na světě!

Video
délka: 06:46.00
Video se připravuje ...

První dům, který postavili pomocí mobilní 3D tiskárny na světě! Apis Cor