„Investiční společnost, kde máte uložené peníze už nefunguje, uložené peníze je proto nutné převézt na virtuální kartu,“ toto telefonické sdělení od neznámého muže ženu natolik vyděsilo, že podvodníkovi vyhověla ve všem, aniž by se nad svými kroky zamýšlela.

Nainstalovala si program

„Dle jeho instrukcí si nechala do svého počítače nainstalovat program s dálkovým přístupem. V tomto okamžiku se stala zásadní chyba. Důvěřivá žena se v jeho virtuální přítomnosti přihlásila do svého internetového bankovnictví,“ uvedla mluvčí policie Lenka Drahokoupilová.

Pak už věci nabraly rychlý spád. Darebák z účtu ženy vysál skoro půl milionu korun a vzal si na ni ještě tři půjčky v celkové výši skoro milion korun. Podvedená se tak dostala zřejmě do složité životní situace.

Policie v této souvislosti opakovaně zdůrazňuje: „Nikdy neposkytujte vzdálený přístup k vašemu počítači nebo mobilu nikomu, koho neznáte. Neposkytujte ani žádné vaše osobní údaje, nebo informace o vašem bankovnictví. Snadno tak někdo může odcizit vaše peníze,“ zdůraznila mluvčí policie.

VIDEO: Brněnští kriminalisté dopadli podvodníka, který přes internetové bazary okradl přes 200 lidí.
Video
délka: 00:56.00
Video se připravuje ...

Brněnští kriminalisté dopadli podvodníka, který přes internetové bazary okradl přes 200 lidí. Hynek Zdeněk