Muž a žena seniora oslovili na parkovišti u obchodu v Bohunicích. V ruce měli mapu a chtěli, aby jim poradil, jak se dostanou do nedaleké porodnice. „Dvojice, která při konverzaci střídala různé zahraniční jazyky, přitom vstřícnému seniorovi nenápadně odcizila platební kartu. Přestože se mu předchozí situace cestou domů po chvilce v hlavě rozležela, bylo již pozdě,“ uvedl mluvčí policie Petr Vala.

Podvodníkům se totiž zatím z bankomatu podařilo vybrat 45 tisíc korun. Pak už zareagovala banka, která po upozornění seniora odcizenou kartu zablokovala. „To akorát ve chvíli, kdy s ní zloději chtěli v prodejně s elektronikou zaplatit drahý mobilní telefon. Jakmile se ale ukázaly problémy s placením, z místa překotně odjeli,“ dodal mluvčí.

Zaparkovali přímo pod kamerou

Policistům se podařilo zajistit kamerové záznamy, na kterých je zachycen pohyb podezřelých. Podle nich například zjistili, že seniorův PIN kód krátce před krádeží zřejmě nenápadně okoukali, když platil v jednom z obchodů.

Smůlou obou podvodníků je, že zaparkovali přímo před kamerou. Žena navíc těhotenství předstírala, břicho měla vycpané! Podezřelí poté odjeli v červeném voze značky Opel Corsa s polskou registrační značkou. Pokud někoho z dvojice na zveřejněném kamerovém záznamu někdo pozná, volat má na tísňovou linku 158.

Video
Video se připravuje ...

Dvojice podvodníků sebrala seniorovi (74) v Brně platební kartu a vybrali mu z ní 45 tisíc korun. PČR

Fotogalerie
5 fotografií