„Brněnští kriminalisté, na základě poznatků od veřejnosti vypátrali pětatřicetiletého muže, který odcizil peněženku. Nyní může skončit na několik let za mřížemi. Za příkladou spolupráci všem děkujeme,“ uvedla mluvčí policie Petra Hrůzová.

Dění v prodejně Penny Market v brněnské části Lesná zachytily na konci ledna kamery.
Kriminalisté na záznamu z doby, kdy došlo ke krádeži, objevili i dvojici s kočárkem. Mladá žena a muž se několikrát objevili v těsné blízkosti okradené seniorky.

Video
délka: 00:34.56

Policisté z Brna dopadli zloděje, který okradl ženu (79) Policie ČR

Co radí policie

„Kapesní krádeže a krádeže odložených věcí se odehrávají především na místech s větší koncentrací lidí. Kapsáři využívají nepozornosti lidí a samotná krádež bývá blesková a často nepozorovatelná,“ podtrhla policistka.

Rady, jak se nestát obětí zlodějů:

Svá zavazadla nikdy nespouštějte z očí. Peněženku a doklady noste odděleně, nenoste u sebe větší finanční hotovost a na veřejnosti zbytečně nemanipulujte s penězi. Tašky s penězi a cennostmi nenoste na zádech, v bočních kapsách oděvů a batohů.

Ženy - věnujte pozornost svým kabelkám, kontrolujte, zda jsou uzavřené, nenechávejte peněženku a jiné cennosti navrchu tašek či kabelek.

Muži - peníze a kreditní karty ukládejte do vnitřních kapes. Při nakupování neukládejte své kabelky, tašky, batohy a jiná příruční zavazadla do nákupních vozíků.

Bezpečnostní kód k platební kartě (PIN), pokud si jej nepamatujete, noste odděleně od karty. V případě odcizení platební karty ihned zablokujte účet. Dostanete-li se do tlačenice, věnujte zvýšenou pozornost svému okolí a své věci dobře střežte.

Fotogalerie
4 fotografie