Právě díky pozorným zaměstnancům obchodu s potravinami se ocitl zlodějíček rychle v rukou policistů. Krádež navíc zaznamenaly kamery v obchodě.

„S jedním se ale muž přepočítal. Vůbec totiž netušil, že jen před několika málo hodinami byl vyhlášen nouzový stav. Láska k alkoholu ho tak nakonec přivedla rovnou za mříže,“ poznamenal policejní mluvčí Petr Vala.

Video
délka: 00:44.87

Zloděj ukradl flašku rumu za stovku, hrozí mu přísnější trest Policie ČR Brno

Soudce se totiž vůbec nerozpakoval, a předcházející podmíněné tresty za krádeže mu okamžitě proměnil v nástup do vězení. K tomu si bude muset navíc přičíst postih i za poslední krádež rumu. Pošetilci nyní hrozí, že si pobyt za mřížemi prodlouží o dalších osm let!

Na co zloděj zapomněl

Spáchání vybraných trestných činů během nouzového stavu přináší pro pachatele vyšší trestní sazby. Nouzový stav je totiž brán jako přitěžující okolnost a okolnost podmiňující použití vyšší trestní sazby.

„Mezi tyto trestné činy pak řadíme šíření nakažlivé lidské nemoci, šíření nakažlivé lidské nemoci z nedbalosti, ohrožování zdraví závadnými potravinami a jinými předměty, ohrožování zdraví závadnými potravinami a jinými předměty z nedbalosti, zpronevěra, podvod, lichva, šíření poplašné zprávy a krádež. A právě krádeže jsou pak nejčastější prohřešky, které v současné době nejvíce zaměstnávají brněnské policisty,“ upozornil policejní mluvčí.

Trestní sazba odnětí svobody se tak automaticky zvyšuje ze dvou až na osm let.

Fotogalerie
4 fotografie