Případ z roku 2013 odstartovalo mužovo sdělení, že se s manželkou rozvede. Ta se mu podle obžaloby pomstila, když na policii ohlásila, že ji týral a znásilnil, promítal jejich dvěma dětem pornofilmy, převlékal se do kostýmu kočičky ze sex shopu a předváděl potomkům různé nechutnosti.

Policejní vyšetřování manžela ale postupně skončilo odložením všech obvinění. Podle obhájce Lenky Luďka Dvořáka obsahoval postup vyšetřovatelů nestandartní kroky, některé označil přímo za nezákonné. „Policie a dozorující státní zástupkyně tak prakticky devalvovaly důkazy vůči manželovi mé klientky," řekl Dvořák..

Otec přišel o kontakt s dětmi

Situace se poté dramaticky změnila. Lenka Pospíšilová čelila obvinění ze dvou trestných činů - křivé výpovědi a ohrožování výchovy dítěte. „Otec ztratil nedobrovolně kontakt s dětmi, poté se mu zcela odcizily. Utrpěla jeho rodičovská práva,“ řekl jeho zmocněnec Martin Klimo.

Žena měla podle obžaloby nezletilé děti navádět, aby na policii a před orgány odboru sociálněprávní ochrany dětí (OSPOD), v krizovém centru Spondea, Bílém Kruhu bezpečí a u Veřejného ochránce práv vypovídaly proti svému otci.

Na základě návrhu OSPOD pak nařídil Okresní soud Brno-venkov předběžné opatření. Děti získala do výchovy manželka, soud zakázal styk otce s dětmi. To později zrušil až Krajský soud v Brně.

Video
Video se připravuje ...

Luděk Dvořák, obhájce ženy odsouzené za křivé obvinění TV Blesk Zdeněk Matyáš

„Odmítám jakákoliv obvinění, ničeho jsem se nedopustila. Jako matka jsem se svědomitě věnovala svým dětem," tvrdila Pospíšilová.

Letos v červnu dostala u městského soudu tříletou podmínku, ale odvolala se stejně jako žalobce. Odvolací senát Krajského soudu v Brně v úterý původní trest zrušil a poslal ženu do vězení s ostrahou. 

„Došlo k vážnému narušení rodinného života. Pan poškozený utrpěl vážnou ůjmu rodičovských práv. Poznamenalo to jeho osobní život, obvinění ho poškodila i v zaměstnání. Hrozilo mu až 12 let odnětí svobody," shrnul důvody tvrdého verdiktu předseda odvolacího senátu Vlastimír Čech. 

Fotogalerie
4 fotografie