„Okamžitě předala informaci i s popisem policistům a ti podezřelého v ulici Milady Horákové zadrželi. Muž je nyní stíhaný vazebně,“ řekl policista Petr Vala.

Dívku neznámý násilník oslovil v prvních dnech nového roku v podvečerních hodinách na Křenové ulici, když se vracela domů. Jenže na rozhovor neměla náladu a tak muže odmítla. Ten se ale nenechal odradit a nenápadně ji sledoval. A nakonec zaútočil.

Zaútočil zbaběle zezadu

„Jakmile napadená vstoupila na chodbu domu, zbaběle zezadu zaútočil. Chlípník ji silným úderem uhodil do hlavy, a když dívka upadla na zem, začal se po ní sápat. Svůj chtíč útočník podpořil tím, že jí začal rdousit,“ popsal Vala drsný atak vůči bezbranné ženě mluvčí.

Naštěstí volání o pomoc z průchodu uslyšeli sousedé, před nimiž se dal násilník na útěk. Díky poměrně přesnému popisu sestavila policie podobenku muže ve věku 30 až 40 let, tmavé pleti, vysoký kolem 175 cm a plnoštíhlé postavy. Měsíc poté přišla dokonalá "odplata", když jen poznala přímo jeho oběť.  Muži hrozí za znásilnění až 10 let v base.

Video
délka: 00:11.60

Brněnská kriminálka pátrá po násilníkovi, který přepadl mladou dívku. Policie ČR Brno

Pomohli sousedé

Naštěstí volání o pomoc z průchodu uslyšeli sousedé, před nimiž se dal násilník na útěk. „Česky hovořící pachatel byl ve věku 30 až 40 let, tmavé pleti, vysoký kolem 175 cm, plnoštíhlé postavy. Měl černé neučesané vlasy, tmavé oči, menší pusu, malé uši. Oblečený byl do modré bundy, zřejmě modrých špinavých džínů a na nohou měl tenisky,“ popsal policista hledaného lotra.

Na základě výpovědí svědků se brněnským mužům zákona podařilo sestavit portrét útočníka, zachytily jej i kamery poblíž místa činu. „Pokud někdo útočníka pozná, může se obrátit na tísňovou linku 158 nebo přímo na brněnské kriminalisty na telefonní lince 974 625 823,“ upozornil mluvčí.