Záchranáři dělali všechno možné, po vyproštění bojovali o Bářin život dlouhých 50 minut. „Střídali se, snažili se jí zachránit. Nemám slov,“ uvedl svědek ze sousedních Želešic, který na místě zastavil mezi prvními.

„Silnice se má opravovat, hovoří se o tom už léta. Kdyby tam byla svodidla, nemuselo se to stát,“ dodal.

„Manželka odjížděla před třetí, za chvíli jsem slyšel sirény. Lekl jsem se, že se jí něco stalo, silnice je tady samá zatáčka, je nebezpečná. Teď je tam padesátka a zúžení, ale záleží na každém řidiči, jak jede. Té dívky je mi líto, už vzhledem k věku,“ svěřil se Blesk.cz starší muž, který bydlí v domě nedaleko místa nehody.

Bude všem chybět

Ve vesnici, kde bydlí dívčina rodina, nebylo pár hodin po tragédii nikomu do řeči. „Je to jejich jediné dítě, před pár dny oslavila dvacáté narozeniny. Jsme z toho všichni špatní,“ svěřila se starší žena.

Studentka vypomáhala v místní hospůdce. „Na každého se usmívala. Bára bude všem moc chybět,“ řekl se slzami v očích další obyvatel vesnice.

V okolí Brna jde během dvou dnů o druhou tragickou nehodu, kdy zemřel mladý člověk. Ve středu nad ránem nepřežil na dálnici D1 u Tvarožné po nárazu do kamionu spolujezdec (+21) v osobním autě.

VIDEO: Lysice se loučily s oblíbenou učitelkou, zemřela při nehodě autobusu u Mělníka.

Video
délka: 00:34.80

Lysice se loučí s oblíbenou učitelkou, zemřela při nehodě autobusu Hynek Zdeněk, blesk.cz