Policisté z místního obvodního oddělení Zbyšek Báča (38) a Ladislav Vagner (40) se právě vydali na obhlídku okolí vodní nádrže. Když projížděli úsek silnice ve směru od Křetína do Letovic, spatřili u svodidel babetu a na zemi bezvládné tělo muže bez přilby.

Blesková první pomoc

Profesionálové v uniformách s takřka dvacetiletou praxí věděli, co mají dělat, a ihned muži, který nebyl schopen řeči, poskytli první pomoc. „Jen chrčel, bylo jasné, že jde o vteřiny. Vyčistili jsme mu ústa a zprůchodnili dýchací cesty. Díky tomu začal lapat po dechu a znovu dýchat,“ popsal rychlý zákrok Ladislav Vagner.

Stav zraněného motorkáře pak sledovali až do příjezdu zdravotníků. Ti potvrdili, že rychlý sled událostí a profesionální jednání policistů napomohly k obnovení životních funkcí zraněného.

Záchranka: Odvedli skvělou práci

„Jedním slovem skvělá práce. Pána jsme od policistů převzali, dali mu krční límec, uložili do vakuové matrace a převezli do boskovické nemocnice. Utrpěl středně těžká zranění,“ konstatovala mluvčí jihomoravské záchranky Michaela Bothová.

A oba policisté? Jejich pohotový zákrok se rychle rozkřikl mezi kolegy. „Poděkoval nám i nadřízený," usmíval se Ladislav Vagner.

VIDEO: Strážníci v Brně zachránili život muži u nádraží.

Video
délka: 01:23.90

Brněnští strážníci zachránili život muži před nádražím. Městská policie Brno