Ženu potrestal letos v červnu za pomluvu Okresní soud ve Znojmě. Její odvolání nyní Krajský soud v Brně zamítl. Platí tak půlroční vězení s podmíněným odkladem na 24 měsíců, navíc nařízení o dohledu probačního úředníka. Ten bude zjišťovat, zda Lenka ve zkušební době mimo jiné nevyvolává konflikty.

Šok pro celou vesnici

Stěží uvěřitelný případ těžce zasáhl celou vesnici se 700 obyvateli. Jednou z údajných matek nemanželských potomků měla být podle pomlouvačného textu i místní učitelka.

Ostuda pro celou vesnici

„Obžalovaná závažným způsobem zasáhla práva a důstojnost mnoha osob. Navíc na letáky umístila i fotografie nezletilých dětí se zavádějícími a nepravdivými informacemi z jejich života,“ řekl Blesku.cz žalobce Milan Vagai.

„Byla to jedním slovem ostuda. Zasáhlo to a pobouřilo skutečně všechny,“ shrnul událost starosta vesnice Čestmír Maša. 

Lenka Baštová se k autorství pomluv nepřiznala ani při odvolacím řízení. „Je to všechno vykonstruované, je to pomsta manžela. Všichni vědí, jaký život vede,“ tvrdila. Soud dal ale za pravdu obžalobě.

Znalci: Mstivá manipulátorka

Znalecký posudek z oboru psychologie a psychiatrie označil autorku pomluv za osobu s histriónskými rysy. „Soustředí se na svou osobu, je mstivá a manipulátorská, bez sebereflexe,“ citovala soudkyně Šárka Dufková z posudku. Rozsudek je pravomocný. 

VIDEO: O práci připravila mladou ženu pomluva.

Video
délka: 01:40.40
Video se připravuje ...

Matku dvou dětí připravila o práci pomluva. Blesk - Zbyněk Schnapka