Když jej sestra Helena na lůžku v půl druhé v noci obětavě omývala, vystartoval a ženu hrubě napadl. Za ublížení na zdraví za to vyfasoval u hodonínského soudu osmiměsíční podmínku s odkladem na rok. Mírný trest pod spodní polovinou sazby se mu zdál příliš. Prý nic neudělal, proto se odvolal.

„Nic si nepamatuji. Sestra se zranila sama při práci,“ tvrdil.

Žalobce označil jeho slova za cynická a lživá. Muž byl totiž při svém řádění na nemocničním pokoji opilý, jak zákon káže. Věděl přitom, že na své prášky nesmí „nasávat“.

Léčila se dva měsíce

„Zdravotnici zkroutil obě ruce, podvrtl a natrhl šlachy v zápěstí a pohmoždil prsty na pravé ruce,“ četl brněnský odvolací soudce Vlastimír Čech ze spisu.

„Napadená sestra se léčila se zraněnýma rukama skoro dva měsíce. Nemohla chytit do ruky žádný pracovní nástroj, dokonce ani hřebínek, vařečku či tužku. Vše musela dělat levou rukou,“ řekl soudce Čech, když odůvodňoval zamítnutí neurvalcova odvolání.

Trest mohl být přísnější

„Pokud by jej potrestal hodonínský soud přísněji, vůbec nic bychom jako odvolací senát nenamítali,“ naznačil senát krajského soudu, co si o chování opilce vůči zdravotníkům a ženám myslí.

Kyjovský prchlivý násoska může být rád, že se jeho řádění odehrálo loni koncem října. To ještě neplatila přísnější novela zákona, která staví zdravotníky mezi úřední osoby. Za napadení sestřičky by si dnes šel skoro jistě sednout natvrdo.

VIDEO: Práce zdravotníků a všech záchranářů je těžká a obětavá, přesto se najdou tací, kteří jsou schopni je dokonce zranit.

Video
délka: 01:31

Hasiči a zdravotníci nesli muže 1,5 kilometru lesem na nosítkách. HZS Jihomoravského kraje