Strážníci se rozdělili. Jeden zůstal uvnitř úřadu s mužovou přítelkyní, jeho kolega se vydal uprchlíka stíhat. Před zraky desítek řidičů na příjezdové cestě do centra města se odehrála scéna jak z akčního filmu. 

„Muž se před strážníkem pokusil schovat do křoví poblíž řeky a následně se opět pokusil o útěk,“ popsal závěrečnou scénu mluvčí městské policie Pavel Šoba. Uprchlík měl smůlu. Chodkyně, na kterou policista při běhu narazil, totiž prozradila, že hledaný se skrývá za mostem. „Je tam, má červené boty,“ sečetla uprchlíkův osud.

„Lehněte si na zem,“ přikázal strážník o pár vteřin později muži na útěku. A vytáhl pistoli. „Až v tu chvíli se muž zastavil. Zanedlouho dorazily další hlídky městské policie, které ho spoutaly,“ dodal mluvčí.

Nesmí řídit do roku 2020

Devětadvacetiletý muž jako důvod svého útěku udal, že je možná v celostátním pátrání. Přivolaní republikoví policisté zjistili, že muž má až do roku 2020 zákaz řízení motorových vozidel a v minulosti byl také odsouzen za násilný trestný čin. Teď mu pro změnu hrozí stíhání za maření úředního rozhodnutí.

Video
délka: 01:02.67

Šofér prchal před strážníky, nesmí řídit do roku 2020 Městská policie Brno