Povedená partička si obhlížela terén na rohu Husovy ulice a  Šilingrova náměstí. Skupinka tří mužů si na zastávce hromadné dopravy vyhlédla svoji oběť, vyčkala si na příjezd vozidla hromadné dopravy a v kritickém okamžiku před nástupem do autobusu provedl jeden z kapsářů svou akci. 

Video
délka: 01:27

Kapsářské trio v Brně obralo mladíka, jeden z nich navíc zranil jeho kamaráda. 

„Okradený si však toho, že mu někdo ze zadní kapsy kalhot vytáhl peněženku, všiml a za kapsářem se rozběhl. Na namrzlém povrchu bohužel po několika metrech upadl,“ popsal začátek události policejní mluvčí David Chaloupka.

Dva kamarádi okradeného ale za zlodějem běželi dál, jednomu z nich se jej podařilo doběhnout a chytit. „Kapsář se však svého lupu nechtěl vzdát a ohnal se po muži, který jej dostihl. Udeřil jej do obličeje takovou silou, že mu způsobil poranění, pro kterém musel být několik dnů hospitalizován v nemocnici,“ upozornil policista. Zloděj využil chvíle a utekl.

Kamery jako důkaz

Krádež peněženky zachytily kamery. Policie se proto obrací na veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání. Informace k odhalení totožnosti zloděje a jeho dvou pomocníků lze zavolat na číslo 974 624 400 nebo přímo na tísňovou linku 158.

Fotogalerie
4 fotografie