Kajinek vyzkoušel kvality svého vozu loni 5. srpna v Brně, jenže měl smůlu. Policejní radar byl neomylný.  

„Podle zprávy Městského ředitelství policie Brno byla panu Kajínkovi uložena bloková pokuta ve výši 1500 korun za překročení rychlosti,“ potvrdila dopravní přestupek mluvčí plzeňského soudu Lucie Jíchová.

Blokovou pokutu v uvedené výši udělují muži zákona v případě, kdy řidič překročí povolenou rychlost o 20 kilometrů v hodině v obci nebo o 30 kilometrů v hodině mimo obec. Šofér zároveň přijde i o tři body.

Podrobnosti dopravního přestupku mluvčí soudu neuvedla. Sdílnější nebyla ani brněnská policie. „Ze zákona vyplývá, že ke konkrétním osobám se policie nevyjadřuje,“ řekl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

 Body maže na autodromu

„Chytila mě policejní hlídka v Brně-Kohoutovicích na padesátce, když jsem jel něco přes sedmdesát. Říkali, že tam mají radar kvůli dětem a škole, tak jsem jim odpověděl, že v srpnu děti do školy nechodí,“ řekl Blesk.cz Kajínek, který se prý snaží jezdit opatrně.

Aby byl v klidu kvůli trestným bodům, zajel prý na autodrom na řidičský kurz, díky kterému se body zase smazaly. „Dozvěděl jsem se tam hodně věcí. Bylo to dost přínosné,“ řekl Kajínek, podle kterého mu kvůli rychlé jízdě nehrozí kriminál. „Ve zprávě pro plzeňský soud ale takové věci musí být napsány,“ ví Kajínek.

Jiří Kajínek měl patálie s dopravní policií už v říjnu 2017. Na sjezdu z dálnice D5 u Plzně nedal přednost fabii na hlavní cestě. Její řidič po srážce vyvázl bez zranění. Kajinek vyvázl s blokovou pokutou a inkasoval čtyři body.

Jak se Kajínek chová, bude plzeňský soud znovu zjišťovat letos v květnu, kdy uplyne dvouletá lhůta od udělení milosti prezidenta republiky odsouzenému.

VIDEO: Zpověď přítelkyně nejslavnějšího vězně rok po propuštění: Život s Kajínkem a rakovinou.

Video
délka: 00:29.66

Zpověď přítelkyně nejslavnějšího vězně rok po propuštění: Život s Kajínkem a rakovinou Tereza Kühnelová