Z jedné z nejprestižnějších soutěží světa Bacchus v Madridu bodovalo místní B\V vinařství. „Získalo čtyři velké zlaté, deset zlatých a 14 stříbrných medailí,“ informoval Vinařský fond, který účast vinařů na zahraničních soutěžích podporuje. Takový počet velkých zlatých medailí na přehlídce dosud žádné vinařství z Česka nezískalo.

„V soutěži se prosadila zejména vína, která dozrávají ve francouzských dubových sudech,“ popisuje ředitel B\V vinařství Vlastimil Valenta (43).

Soutěžilo více než 1700 vín

Významné ocenění získalo za Neuburské 2019, Sauvignon barrique 2019, Rulandské šedé barrique 2019 a Rulandské bílé 2019. „To bylo navíc vyhlášeno nejlepším vínem z České republiky,“ dodal Vinařský fond.

Přehlídky se účastnilo 1747 vín ze 17 zemí. Pořadatelé udělili 37 velkých zlatých medailí, více než B\V vinařství nezískal nikdo.

Už v roce 2014 bodovalo vinařství v San Francisku, zvítězilo i ve Štrasburku a loni v Bruselu. „Ověřujeme si tím tak kvalitu našich vín,“ vysvětlil ředitel.

Uspěli i čtyři další

Zlaté, i když tentokrát »malé«, získali i další výrobci z Moravy. „Čtyři zlaté medaile se podařilo získat také Vinařství Štěpán Maňák, tři Chateau Valtice - Vinné sklepy Valtice a dvě Zámeckému vinařství Bzenec a Mikrosvín Mikulov,“ dodal Vinařský fond.

Pracují tu Ukrajinci

Vinařství si pochvaluje práci ukrajinských pracovníků. „Dříve mohli u nás pracovat jen na tříměsíční turnus a pak museli odjet. Teď zde mohou i mnohem déle. To je velká výhoda. Nemusíme je znovu zaškolovat. S jejich prací jsme spokojeni,“ uvedl Vlastimil Valenta.

VIDEO: Takhle vypadá slavnost Zarážení hory.

Video
délka: 01:51.53
Video se připravuje ...

V Bořeticích zarazili horu - platí přísný zákaz vstupu do vinic. Hynek Zdeněk, blesk.cz

Fotogalerie
6 fotografií