Do dražby ji věnoval trenér David Kotyza (54), který koučoval snad všechny elitní české tenistky. „Je nejcennějším kouskem z celé mojí sbírky. Když ale může posloužit maličkým, postiženým válkou, neváhal jsem,“ svěřil se Blesku kouč.

Machů, který se se sportovci osobně zná či přátelí, bude ovšem licitovat pro dobrou věc i další originální skvosty s příběhem. „Střeleckou vestu a čepici z Tokia do aukce věnovali olympijští vítězové ve střelbě Jiří Lipták (39) a David Kostelecký (46), podepsaný dres z olympiády v Aténách poskytla mistryně světa a bronzová olympijská medailistka v trojskoku Šárka Kašpárková (50). Dres přidal i hokejový mistr světa Petr Hubáček (42),“ vypočítal alepoň některé z dvou desítek sportovních trofejí Machů.

Dres slavného spurtéra i sexy volejbalistky

Unikátem je i podepsaný týmový dres vítěze závěrečné etapy Tour de France Jána Svorady, startovní čísla biatlonistů Gábiny Soukalové Veroniky Vítkové, Ondřeje Moravce.

VIDEO: Studenti Masarykovy univerzity původem z Ruska a Běloruska natočili video, kde odsoudili válku.

Video
délka: 07:58.03
Video se připravuje ...

Studenti Masarykovy univerzity původem z Ruska a Běloruska natočili video, kde odsoudili válku. MU Brno

Kapitánský reprezentační dres dal volejbalista Ivo Dubš, jeho kolegyně, mistryně Evropy Soňa Nováková, poskytla svoji soupravičku z beach volejbalu.

Dobročinná elektronická dražba je zdarma

Přihazovat lze na profesionálním dražebním webu ZDE  Plánované ukončení aukce  je 13. dubna ve 13 hodin.  Celý výtěžek jde na pomoc ukrajinským dětem. Zájemcům o dobročinnost je odpuštěna kauce, přístup do dražeb je proto bezplatný.

19:32
3. 6. 2023

„Aby se výsadkáři zdokonalili v bojových dovednostech a připravenosti jednat v obtížných podmínkách, nacvičují překonávání vodních překážek se zbraněmi a výstrojí i taktické akce poté,“ ukazuje na twitteru generální štáb Ozbrojených sil Ukrajiny. 

18:37
3. 6. 2023

I pro Ukrajinu se letos utíkalo v rámci dobročinného Běhu pro Paměť národa, který skončil s posledním květnem. Letošek byl rekordní co do počtu účastníků - 3300 - i do výtěžku ze startovného. 

„Organizaci Post Bellum přinesl 1,6 milionu korun, které využije na natáčení příběhů pamětníků, vzdělávací programy, pomoc hrdinům a další aktivity,“ uvedla pořádající organizace. Při Běhu pro Paměť národa tradičně připomínali lidi, kteří se potýkali s nacismem a komunismem v minulém století, a letos navíc také Ukrajince, kteří aktuálně bojují ve své zemi proti ruské armádě.

Lidé si tak mohli zvolit speciální startovní číslo pro Ukrajinu, další možností bylo zapojení do štafetových závodů, jejichž výtěžek byl rovněž určen na sbírku Pomozte Ukrajině s Pamětí národa. Na konto sbírky půjde z běhu 112.000 korun, uvedli pořadatelé.

17:51
3. 6. 2023

„V okupovaném městě Šachtarsk narazil obrněný transportér proruských ozbrojenců do auta. Dva civilisté, kteří se v autě nacházeli, zemřeli,“ uvádí kanál Nexta TV a sdílí údajné video z místa, které zřejmě pokoutně natočil jeden ze svědků.

Kompletní online
Fotogalerie
111 fotografií