Mladší bratr bývalého ministra životného prostředí Libora Ambrozka (55) byl zastupitelem Hodonína zvolen poprvé v roce 1997. „V listopadu 1998 se stal poprvé místostarostou města. Tuto pozici poté zastával mimo let 2006 až 2010 až dosud,“ uvedla mluvčí radnice Petra Kotásková.

Nadšený cyklista

Ambrozek byl v Hodoníně známý svým zápalem pro zdravý životní styl. „Po městě jej bylo možné potkat výhradně na kole, a to za jakéhokoliv počasí,“ uvedla mluvčí města. Kromě toho se rekreačně věnoval volejbalu a zpíval ve Smíšeném pěveckém sboru města Hodonína.

Místostarosta podlehl dlouhé vážné nemoci. Loni v červnu začal jezdit na chemoterapii do Brna. Svým kolegům se proto omlouval, že se nemůže účastnit všech schůzek na radnici.


Jak sám řekl, jedním z největších životních darů pro něj byla jeho rodina. „Byl laskavým otcem svým pěti dětem a rok i spokojeným dědečkem malé vnučky. Životní oporou pro něj byla manželka Lucie, která mu také pomáhala překonávat úskalí těžké nemoci. Čest jeho památce! Nikdy nezapomeneme,“ slíbila Kotásková.

VIDEO: Tornádo loni v červnu totálně zničilo domov důchodců v Hodoníně.

Video
délka: 05:45.90
Video se připravuje ...

Tornádová zkáza domova důchodců v Hodoníně Virtual Visit s.r.o.